25


lutego

10 najczęściej zadawanych pytań dotyczących osuszaczy powietrza


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

Osuszacz powietrza jest kompaktowym, łatwym w obsłudze urządzeniem, które usuwa nadmiar wilgoci z powietrza. Umieszcza się go w pomieszczeniu i zasysa powietrze do środka. W niskich temperaturach wilgoć skrapla się w pomieszczeniu i gromadzi się w specjalnym zbiorniku na wodę. Jakie pytania najczęściej zadają klienci podczas wyboru osuszacza powietrza? Sprawdź poniżej.

1. Jakiego typu osuszacza szukam?

Przed zakupem zastanów się nad przeznaczeniem osuszacza. Kompletne dane techniczne i ranking wszystkich osuszaczy znajdziesz na naszej stronie internetowej.

2. Jaki jest normalny poziom wilgotności powietrza?

W większości przypadków zaleca się, aby poziom wilgotności względnej w pomieszczeniach mieścił się w przedziale 40-60%. Do określenia poziomu wilgotności wewnątrz pomieszczeń można użyć wilgotnościomierza. W zimie poziom wilgotności powinien być utrzymywany na poziomie 50%, aby zapobiec tworzeniu się kondensacji na oknach i ścianach. Wynika to z wysokiej wilgotności i wahań temperatury. Czasami konieczne jest osuszanie nawet do 40% powietrza.

3. W jakiej temperaturze mogą pracować osuszacze?

Wszystkie osuszacze działają lepiej, gdy temperatura wzrasta. W opisach produktów podany jest zakres temperatur wymaganych do pracy osuszaczy. Zalecana temperatura dla osuszaczy domowych to 18-220C w pomieszczeniu mieszkalnym, zgodnie z normami higieny. Czasami osuszanie może być konieczne, jeśli temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej 100C.

4 Jak konserwować osuszacze?

Osuszacze wymagają niewielkiej konserwacji i zazwyczaj nie są dostarczane z żadnymi wymiennymi materiałami eksploatacyjnymi. Większość osuszaczy wymaga jedynie regularnego czyszczenia filtra ochronnego, który zbiera kurz, włosy i inne zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. Żywotność osuszacza będzie wydłużona, jeśli będzie on utrzymywany w czystości.

5. Czy osuszacz jest głośny?

Typ i moc osuszacza określają poziom hałasu. Osuszacze absorpcyjne są cichsze niż sprężarkowe.

Wilgotność powietrza

6. Ile energii elektrycznej zużywa nawilżacz?

Wydajność i pojemność osuszacza są głównymi czynnikami, które określają jego moc. Im bardziej wydajny jest osuszacz, tym większą moc będzie miał. Będzie on jednak pracował szybciej. Moc osuszaczy domowych waha się od 150 do 700 watów. Zużycie energii przez osuszacz domowy zależy od tego, ile wilgoci znajduje się w pomieszczeniu i jak szybko się ona odnawia. To decyduje o tym, jak długo urządzenie może pracować. Niektóre osuszacze domowe wymagają więcej energii elektrycznej, ale mogą one wdmuchiwać ciepłe powietrze do pomieszczenia i ogrzewać je.

7. Jak dochodzi do gromadzenia się nadmiaru wilgoci w domu?

Poziom wilgotności w Twoim domu stale się zmienia. Wpływają na niego codzienne czynności, takie jak gotowanie, suszenie prania, branie prysznica, podlewanie kwiatów i oddychanie. Poziom wilgotności może być znacznie zwiększony przez nieosłonięte zbiorniki wodne, takie jak akwarium.

8. Jak szybko osuszacz może osuszyć pomieszczenie?

Jeśli pomieszczenie jest duże i wilgotne, poziom wilgotności może zostać zredukowany w ciągu kilku dni do kilku tygodni. Na początku osuszacz będzie pracował dłużej, aby wszystkie przedmioty w pomieszczeniu, w tym meble, beton, beton i ubrania, wyschły. Wysuszyć. Osuszacz z możliwością utrzymania poziomu wilgotności w pomieszczeniu automatycznie dostosuje się do zmian wilgotności poprzez włączenie lub wyłączenie.

9. W jaki sposób osuszacz zapobiega rozwojowi pleśni?

Dwa sposoby osuszacz może zapobiegać wzrostowi pleśni są: Pierwszym z nich jest to, że osusza on przestrzeń usuwając wilgoć z materiału znajdującego się wewnątrz, zapobiegając w ten sposób rozwojowi pleśni. Pomieszczenie powinno być utrzymywane na poziomie lub poniżej 50% wilgotności względnej, aby zapobiec rozwojowi zarodników. Powstawanie pleśni jest uzależnione od wilgoci w powietrzu i wody na powierzchniach w postaci kondensacji.

10. Gdzie najlepiej jest umieścić nawilżacz powietrza?

Osuszacz powinien być używany tylko w miejscach, gdzie wilgotność jest najwyższa, a problemy z nadmiarem wilgoci są najbardziej powszechne. Nie musisz przenosić osuszacza z jednego pokoju do drugiego, jeśli chcesz osuszyć wiele pomieszczeń. Wilgoć w naturalny sposób rozproszy się, a wentylator wymusi wymieszanie powietrza. Pomieszczenie, w którym pracuje osuszacz, zostanie osuszone w pierwszej kolejności.


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Podobne

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.