22


lipca

Dlaczego warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza?


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

W ostatnim czasie wiele mówi się o zanieczyszczeniu środowiska, w tym o zanieczyszczeniu powietrza. Są to trudne tematy, ale dotyczą wszystkich, nawet tych, którzy mieszkają na wsi. Na ten temat wypowiedział się nawet NIK w artykule "Zadbaj o swoje zdrowie - nie oddychaj". Wszystkie pyły, w tym toksyczny pM 10, mogą dostać się do naszego organizmu. Oczyszczacz powietrza to świetna inwestycja. Dzięki niemu wyeliminujemy z naszego domu lotne związki, które powoli zatruwają naszą rodzinę. 

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, oczyszczacz powietrza to coś więcej niż tylko oczyszczanie powietrza z cząsteczek smogu. Wysokiej jakości oczyszczacz powietrza posiada wiele rodzajów filtrów, które wychwytują zanieczyszczenia takie jak kurz, sierść, bakterie i wirusy. Obejmują one filtr wstępny, który wychwytuje duże cząstki, takie jak kurz i sierść, oraz pochłaniający filtr węglowy, który usuwa smog i cząstki chorobotwórcze. 

Wiele oczyszczaczy powietrza wyposażonych jest w doskonałe jonizatory powietrza. Jonizator przekształca jony dodatnie w jony ujemne i eliminuje szkodliwe jony. Dzięki temu oczyszczacz powietrza jest czystszy i zdrowszy. Jeśli masz w domu dzieci, możesz rozważyć połączenie oczyszczacza powietrza i nawilżacza. Zwiększy to wilgotność powietrza, co ułatwi im oddychanie. 

Jest to szczególnie ważne w sezonie grzewczym, kiedy powietrze w pomieszczeniach może stać się bardzo suche. Niektóre modele mogą wytwarzać mgiełkę z pary wodnej, która automatycznie wydostaje się z urządzenia, nawilżając dom. Oczyszczacze powietrza są bardzo przystępne w użytkowaniu i posiadają wiele trybów pracy, dzięki którym możemy ustawić prędkość, z jaką chcemy, aby pracował. Ma to również znaczący wpływ na zużycie prądu. 

Nie musimy się martwić o to, czy oczyszczacz nie zmieści się w naszym mieszkaniu. Nowoczesne oczyszczacze powietrza są kompaktowe i nie zajmują dużo miejsca. Można znaleźć urządzenia, które mają zaledwie 40 cm wysokości na 15 cm szerokości. Dzięki temu są kompaktowe, a oczyszczą powietrze równie szybko jak większe oczyszczacze. Można je postawić na podłodze, przy ścianie lub na półce. Wymagana jest tylko jedna rzecz: nie wolno blokować przepływu wentylatora, aby mógł on oczyszczać powietrze. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zablokowany wentylator nie działa prawidłowo. 

Wiele osób martwi się o koszty wymiany filtrów. Filtry HEPA i węglowe można kupić w każdym sklepie z elektroniką i sprzętem AGD, a także online u producenta. Koszt wymiany kompletu filtrów wynosi od 200 do 400 zł. Jest to koszt, który nabywca oczyszczacza ponosi co pół roku. Jednak dokładne czyszczenie i przechowywanie filtra wstępnego przynajmniej raz w miesiącu, a także usuwanie oczyszczacza z kuchni, w której mogą unosić się cząsteczki oleju, wydłuży żywotność filtrów, które otrzymujemy wraz z zestawem. 

Oczyszczacz powietrza

Na co zwrócić uwagę przy zakupie oczyszczacza powietrza

Oczyszczacz powietrza jest niezbędny w dzisiejszej sytuacji zanieczyszczenia środowiska. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli mieszkasz w dużych miastach lub masz małe dzieci. Zmniejszy on zanieczyszczenie i ułatwi Ci oddychanie. Ważne jest, aby przy wyborze oczyszczacza wziąć pod uwagę obszar, który będziesz oczyszczać. Oczyszczacze mogą być dostosowane do różnych pomieszczeń. Najmniejsze oczyszczacze mogą oczyszczać pomieszczenia do 30m2, natomiast większe, bardziej wydajne oczyszczacze mogą oczyszczać pomieszczenia do 40m2. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę współczynnik CADR przy ocenie wydajności takich oczyszczaczy. 

Jest to współczynnik dostarczania czystego powietrza. Jest to ilość powietrza, jaką oczyszczacz jest w stanie oczyścić z kurzu i innych alergenów w ciągu godziny pracy. Objętość powietrza mierzona jest w m3. Informacja ta może być ważniejsza niż zalecenie producenta dotyczące stosowania oczyszczacza w pomieszczeniach o określonej wielkości. Wyższa wartość CADR jest zalecana dla wyższych pomieszczeń. Na każde 10 m2 powierzchni podłogi zalecana wartość wynosi 85/h. Ważne jest, aby przy wyborze oczyszczacza wziąć pod uwagę jego design (aktualny ranking można znaleźć również tutaj). Dla wygody użytkowania najlepszy jest oczyszczacz, który ma czytelny i widoczny wyświetlacz. Można regulować poziom oczyszczania. Oczyszczacz, który posiada wiele funkcji, pozwoli Ci dostosować szybkość oczyszczania do warunków zewnętrznych. Możesz również ustawić oczyszczacz tak, aby oczyszczał szybciej, jeśli w okolicy znajdują się rośliny pylące. 

Nowoczesne i dokładne filtry są niezbędne w oczyszczaczu. Więcej informacji na temat filtrów i ich działania znajdziesz w tekście "Rodzaje filtrów w oczyszczaczach powietrza". Klasy filtrów Nowoczesne oczyszczacze mogą filtrować wiele różnych rodzajów cząstek. Wychwytują również szkodliwy pył PM-10. Filtry wychwytują duże cząstki, takie jak włosy. W późniejszym etapie pochłaniają alergeny, cząsteczki kurzu, bakterie i wirusy. Filtry te, szczególnie filtr HEPA, mogą wychwycić do 95% zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Zwróć uwagę na to, jak wiele zanieczyszczeń zawiera wybrany przez Ciebie oczyszczacz. 

Tryb nocny to wspaniała cecha oczyszczacza powietrza. Dzieci potrzebują filtrowanego powietrza przez całą dobę. Jakość powietrza jest równie ważna podczas snu. Tryb nocny pozwoli na cichszą pracę i mniejsze zużycie energii. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę konstrukcję i funkcjonalność oczyszczacza. Im czystsze urządzenie, tym łatwiej dopasować je do naszego domu czy mieszkania. Równie ważna jest funkcjonalność. Im prostszy design, tym łatwiej dopasować go do wystroju domu. 

Oczyszczacze wysokiej klasy będą miały również możliwość wykrywania jonizacji powietrza. To dodatkowo poprawi jakość pracy oczyszczacza. Wymiana jonów ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Oczyszczacz to także nawilżacz powietrza. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które często borykają się z problemem suchych śluzówek. Takie urządzenie z pewnością przyda się w pokoju dziecięcym. Mgiełka jest generowana automatycznie, a w wielu oczyszczaczach możemy również wybrać częstotliwość, z jaką jest generowana. Warto sprawdzić, czy oczyszczaczem można sterować zdalnie. To znacznie poprawia komfort użytkowania. 


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.