25


lutego

Fachowcy od obsługi stacji uzdatniania wody - Czy warto?


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

Często spotykam się z pytaniem, czy jest sens zatrudniać profesjonalny serwis do konserwacji stacji uzdatniania wody. Dlaczego powinieneś zatrudnić profesjonalistę do serwisowania swojej jednostki. Jakie są rzeczywiste kontrole, które wykonują serwisanci? Jakie są korzyści z zatrudnienia profesjonalisty do obsługi stacji uzdatniania wody?

Każdy, kto kupuje stację uzdatniania wody, rozumie, jak może ona poprawić jakość życia i komfort. W opisach urządzeń do uzdatniania wody można znaleźć informacje na temat konserwacji i serwisu. Nie jest tak, że stacja uzdatniania wody będzie działać idealnie za każdym razem, gdy tylko zostanie zainstalowana. Choć nie wymaga ona wielu zabiegów konserwacyjnych, warto, aby była regularnie serwisowana. W sieci można znaleźć wiele artykułów dotyczących samodzielnej obsługi urządzeń takich jak zmiękczacze wody. Zmiękczacz wody - jak go eksploatować i utrzymywać przez wiele lat.

Oczywiste jest, że niemal każdy chce, aby koszty eksploatacji były jak najniższe i jak najbardziej przystępne. Nierzadko pojawiają się informacje o konieczności wizyty u fachowca. Czy rzeczywiście jest to konieczne? Czy warto się na nią zdecydować? Jakie są korzyści z tego tytułu? O tym w dzisiejszym artykule.

Serwis i konserwacja Twojej stacji uzdatniania wody

Jak większość urządzeń w domu, wymagają one troski i uwagi, aby funkcjonować prawidłowo. Czyszczenie ich i wymiana uszkodzonych części jest jedną z najważniejszych rzeczy. Przykładem tego może być ekspres do kawy. Nie bylibyśmy w stanie wypić filiżanki kawy każdego ranka bez usuwania przewodów i dodawania ziaren. Urządzenia do uzdatniania wody są takie same. Niektóre z tych urządzeń są bardzo łatwe w użyciu. Przykładem jest odwrócona osmoza. Większość filtrów kuchennych wymaga jedynie wymiany wkładów co sześć miesięcy do roku. Dobrym pomysłem jest również czyszczenie filtra co 12 miesięcy. Jak widać, nie jest to trudne. Dowiedz się więcej o odwróconej osmozie.

Jednak urządzenia do uzdatniania wody, i mam tu na myśli te centralne, wymagają więcej uwagi i zaangażowania. Ich budowa jest bardziej skomplikowana niż filtrów kuchennych. Jest w nich wiele ukrytych uszczelek i innych części, które trzeba sprawdzić. Czasem konieczna jest regulacja ustawień w głowicach sterujących. Właściciel nie jest w stanie poradzić sobie ze wszystkim. Dowiedz się więcej tutaj: Jak konserwować zmiękczacz wody oraz Jak serwisować i konserwować odżelaziacz wody. Warto, aby co kilka lat Twoją centralną stację uzdatniania wody odwiedził profesjonalny serwisant.

Jak wygląda wizyta profesjonalnego serwisanta stacji uzdatniania wody?

Każde urządzenie do uzdatniania wody jest inne i wymaga własnych wymagań serwisowych. Można wymienić czynności serwisowe, które profesjonalny serwus wykonuje dla każdego zlecenia.

  • Konieczność wymiany wkładów filtrów mechanicznych
  • Weryfikacja skuteczności filtrów mechanicznych
  • Optymalizacji można dokonać poprzez sprawdzenie ustawień głowicy sterującej
  • Po zakończeniu pracy stacji uzdatniania wody sprawdź podstawowe parametry swojej wody
  • Konserwacja i kontrola najbardziej podatnych na zanieczyszczenia i awarie elementów głowic sterujących
  • Weryfikacja poprawności i skuteczności procesu regeneracji
  • Sprawdzenie skuteczności i efektywności działania akcesoriów stacji uzdatniania wody takich jak aerator odżelaziający wodę czy zbiornik na chemikalia przy zmiękczaczach wody, stacjach wielofunkcyjnych i zmiękczaczach wody.
  • Sprawdzenie ustawień hydraulicznych
  • W niektórych przypadkach może być konieczna dezynfekcja.
  • Wymiana złoża filtracyjnego (patrz: Jak często należy wymieniać filtry do wody? ).

Każde urządzenie wymaga innego podejścia

Należy pamiętać, że każde urządzenie do uzdatniania wody ma unikalne cechy i elementy, które wymagają specyficznej konserwacji. Na przykład lampa bakteriobójcza będzie wymagała regularnej wymiany osłony i żarnika. Serwisant odżelaziacza wody zwróci baczną uwagę nie tylko na sam odżelaziacz, ale także na stan zbiornika hydroforowego czy perlatora. Specjaliści od zmiękczaczy wody zwracają szczególną uwagę na stan i węże głowicy sterującej, inżektora. Kontroli podlega cały proces pobierania środka chemicznego do regeneracji i sporządzania roztworu solanki. Serwisanci stosują również specjalne preparaty do żywicy jonowymiennej. To nie tylko przedłuża jej żywotność, ale także pomaga usunąć z wody zalegające cząstki żelaza czy manganu.

Korzyści wynikające z korzystania z profesjonalnego serwisu uzdatniania wody

Istnieje wiele korzyści z korzystania z profesjonalnych usług stacji uzdatniania wody. Użytkownik ma pewność, że wszystko przebiega tak sprawnie i efektywnie, jak to tylko możliwe. Wiadomo, że pieniądze nie zostały zmarnowane, a instalacje wodne są chronione w ten sam sposób. Jest to wbrew pozorom oszczędzanie pieniędzy. Można na bieżąco wymieniać mniejsze elementy. Regularne czyszczenie i konserwacja sprawią, że nie dojdzie do większych usterek. Nie trzeba później wydawać więcej na naprawy lub znacznie droższe wymiany, a tym bardziej nie trzeba być zalanym lub ponosić poważniejszych konsekwencji.

Prowadzenie stacji uzdatniania wody jest tańsze, jeśli masz wizytę profesjonalisty. Głowica sterująca może być ustawiona tak, aby złoże trwało dłużej i aby nie zużywać więcej wody i środków chemicznych do regeneracji. Samo urządzenie może wytrzymać dłużej i działać równie dobrze przez cały okres użytkowania.

Który serwisant jest najlepszy?

Zawsze, gdy jest to możliwe, dobrze jest wybrać zespół serwisowy wyznaczony przez dystrybutora, od którego pochodzą zakupione stacje uzdatniania wody . Takie rozwiązanie ma tę zaletę, że serwisanci są dobrze przeszkoleni w zakresie budowy, obsługi i użytkowania tego produktu. Znają produkt i wiedzą na co zwracać uwagę podczas jego serwisowania. Wiedzą, które części wymagają wymiany lub czyszczenia. Mają doświadczenie i wiedzę, aby określić najlepsze ustawienia głowicy sterującej w celu maksymalizacji wydajności.

Jeśli dystrybutor nie ma zakładu serwisowego, można poprosić ich o rekomendację lub zapytać ludzi, którzy używali i są zadowoleni z serwisantów, którzy już odwiedzili ich stację uzdatniania wody.

Kolejna ważna rada. Jeśli jesteś już zadowolony z usług danej ekipy serwisowej, warto nadal z nich korzystać i nie zmieniać co jakiś czas wykonawców usług. Zyskasz zaufanie do pracy, a serwisanci będą mogli skojarzyć sprawę z Twoim doświadczeniem. Dzięki temu łatwiej jest otrzymać pomoc zdalną.

Potrzebujesz profesjonalnych serwisantów?

Skontaktuj się z nami, jeśli zbliża się czas serwisowania Twojej stacji uzdatniania wody. Umówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie i zadbamy o to, by Twoja stacja uzdatniania wody działała sprawnie i efektywnie.


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.