27


stycznia

Jaka jest różnica między osmozą odwróconą a naturalną?


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

Osmoza naturalna nazywana jest również osmozą bezpośrednią. Jest to zjawisko powszechnie występujące w przyrodzie. Błony półprzepuszczalne są powszechną cechą organizmów żywych (np. Błony półprzepuszczalne występują w większości organizmów żywych (np. korzenie roślin, organy człowieka).

Błony półprzepuszczalne mogą być wykorzystywane do oddzielania substancji słonych. Powoduje to zjawisko, w którym substancja bardziej słona wpływa do substancji bardziej słonej. Dzieje się tak do momentu, gdy obie substancje mają równą zawartość soli.

W przypadku odwrócenia procesu konieczne jest wyregulowanie ciśnienia na membranie, aby zatrzymać przepływ z substancji o mniejszej zawartości sodu do substancji o większej zawartości soli.

Obecnie najlepsza jest odwrócona osmoza, czyli metoda, która pozwala uzyskać czystą wodę bez konieczności stosowania środków chemicznych.


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.