22


września

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Przewodnik


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

Jakość powietrza w pomieszczeniu może mieć znaczący wpływ na nasze zdrowie. Wszystkie te zanieczyszczenia mogą być szkodliwe: pyłki, kurz i spaliny. Ważne jest, aby wiedzieć, jaki oczyszczacz powietrza wybrać, aby pozbyć się tych zanieczyszczeń. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, na co zwracać uwagę przy zakupie oczyszczacza powietrza i jakie rodzaje urządzeń są dostępne.

Czym jest oczyszczanie powietrza?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest oczyszczanie powietrza. Cały proces ma na celu wychwycenie lotnych zanieczyszczeń, które mogą unosić się w pomieszczeniach. Zanieczyszczenia te mogą obejmować nieprzyjemne zapachy, pyłki, kurz, pyłki, mikroby i zarodniki pleśni. Możliwe jest również oczyszczanie powietrza ze smogu. Cząsteczki PM10 i PM2,5 zostają uwięzione.

Oczyszczacz powietrza składa się z dwóch głównych elementów: wentylatora i filtra. Wentylator wprawia powietrze w ruch i jest ono zasysane do oczyszczaczy. Przechodzi ono przez filtr, który zatrzymuje zanieczyszczenia. Urządzenie wytwarza czyste, czyste powietrze. Zakres skuteczności może się różnić w zależności od tego, jaki model wybierzesz. W tym artykule znajdziesz więcej informacji na temat tego, który filtr blokuje wirusy i który oczyszczacz powietrza jest najlepszy do leczenia alergii.

Parametry oczyszczacza powietrza. Na co zwrócić uwagę?

Oczyszczacze powietrza, jak wszystkie urządzenia elektryczne, mają różne parametry techniczne. Na te parametry należy zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz powietrza dla siebie. Możesz trafić na urządzenie, które nie będzie wystarczająco skuteczne.

Wydajność oczyszczacza powietrza

Wydajność oczyszczacza odnosi się do ilości powietrza, jaką jest w stanie przefiltrować w ciągu godziny. Maksymalna prędkość to trzykrotność objętości w pomieszczeniu.

Jeśli chcesz mieć w domu oczyszczacz, który będzie można często przenosić, musisz zmierzyć największe pomieszczenie i pomnożyć je przez trzy. Pozwoli to na określenie wydajności oczyszczacza, która jest najbardziej odpowiednia dla Twoich potrzeb.

Stosowane filtry powietrza

Filtry stosowane do wychwytywania i usuwania niepożądanych związków decydują o skuteczności oczyszczacza powietrza. W tym artykule znajdziesz więcej informacji na ich temat. Należy mieć świadomość, że nie wszystkie filtry są w stanie usunąć wirusy czy nieprzyjemne zapachy. Ważne jest, aby przed zakupem określić rodzaj zanieczyszczeń, które chcemy wyeliminować.

Poziom hałasu emitowanego przez oczyszczacz powietrza

Hałas emitowany przez oczyszczacz powietrza może mieć znaczący wpływ na komfort osób przebywających w pomieszczeniu. Głośne dźwięki mogą być rozpraszające podczas pracy lub odpoczynku. Utrudniają one również zasypianie w nocy. Poziom emisji hałasu nie powinien przekraczać 35dB w ciągu dnia i 25dB w nocy. Wiele oczyszczaczy powietrza można wyłączyć podczas snu, dzięki specjalnym trybom.

Dodatkowe funkcje oczyszczacza powietrza

Wiele modeli oferuje dodatkowe funkcje poza podstawową funkcją oczyszczania powietrza. Aby zapewnić optymalny poziom wilgotności, można wybrać pomiędzy nawilżaczem a oczyszczaczem powietrza. Z kolei urządzenie z funkcją osuszacza nie stworzy dusznego środowiska w Twoim domu.

Oczyszczacz powietrza, który posiada jonizator, będzie również w stanie przywrócić równowagę kationowo-anionową. Może to prowadzić do zmiany nastroju lub senności. Ujemne jony oczyszczacza pomagają wyeliminować lotne mikroorganizmy, a także zarodniki pleśni.

Opcjonalnie dostępna jest wersja z wbudowanym ozonatorem. Urządzenia te wytwarzają ozon, który może być opisany jako trójcząsteczkowy tlen i ma silne działanie biobójcze. Może być wykorzystywany do zabijania bakterii, wirusów i grzybów, a także do usuwania nieprzyjemnych zapachów. Profesjonalne zastosowanie oczyszczacza powietrza z funkcją ozonowania jest powszechne, np. przez firmy sprzątające.

Koszty eksploatacji oczyszczacza powietrza

Możesz wydać więcej pieniędzy na oczyszczanie domu, jeśli masz dużo pieniędzy. Jeśli jednak nie masz zbyt wiele pieniędzy, możesz wydać dużo na jego sprzątanie. Warto zapytać o ich dostępność. Nowe wkłady mogą być drogie lub ich sprowadzenie może trwać zbyt długo.

 


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Podobne

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.