11


września

Jaki rodzaj filtra do wody deszczowej powinienem kupić?


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

Woda deszczowa staje się coraz bardziej popularna. Chcemy jej używać nie tylko do podlewania ogrodów na działkach rekreacyjnych. Woda deszczowa musi być najpierw oczyszczona. Jakich filtrów można użyć do oczyszczenia wody deszczowej?

Zauważyłem stały wzrost zainteresowania wodą deszczową po otrzymaniu e-maili i zapytań na czacie. W świetle obecnego stanu rzeczy, trendu w kierunku ekologicznego stylu życia i oczywiście chęci oszczędzania pieniędzy, coraz więcej osób dostrzega potencjał gromadzenia wody deszczowej na swoich działkach. Jest to darmowe źródło wody, które można wykorzystać na wiele sposobów. Istnieje wiele sposobów zbierania wody deszczowej. Beczki na wodę mogą być używane w ogrodzie do zbierania wody deszczowej. Wykorzystanie wody deszczowej w ogrodzie i w domu to dobry początek.

Woda deszczowa - opłaca się ją zbierać!

Na zagadnienie to można spojrzeć na wiele sposobów, ale wniosek jest tylko jeden. Wodę deszczową warto zbierać! Warto, jeśli tylko jest na to szansa. Jest to woda, która spada prosto z nieba. Wykorzystując ją można zmniejszyć zużycie wody wodociągowej, która i tak jest już droga. Szacuje się, że czteroosobowe gospodarstwo domowe zużywa około 180 m3 wody rocznie. Do kosztów wody dochodzą koszty ścieków, które wynoszą około 3000 zł rocznie. Woda deszczowa może być zbierana z dachu o powierzchni 120 m2 i wykorzystywana w ilości 70 m3. Rachunek za wodę można zmniejszyć nawet o 1/3. To jest fakt.

Co można zrobić z deszczówką?

Wszyscy wiemy, że woda z wodociągów musi spełniać te same normy, co woda przeznaczona do spożycia przez ludzi. Nie jest konieczne posiadanie takiej wody na terenie domu. Woda deszczowa może być wykorzystywana do podlewania roślin. Jest to miękka woda, którą większość gatunków lubi i potrafi przyswoić. Woda deszczowa doskonale nadaje się do czyszczenia i systemów nawadniania. Może być używana do czyszczenia domu. Coraz popularniejsze staje się wykorzystywanie jej do prania ubrań lub spłukiwania toalet. Do takich zastosowań najlepiej jest wstępnie oczyścić piasek.

Dlaczego konieczne jest oczyszczanie wody deszczowej?

Woda deszczowa jest zanieczyszczona wieloma zanieczyszczeniami mechanicznymi. Standardem są gałęzie i liście, drobny brud, taki jak piasek lub okruchy rdzy z dachu. Podziemne systemy zbierania wody deszczowej mają zintegrowany filtr, który może wychwycić niektóre zanieczyszczenia. Nie jest to jednak kompletne rozwiązanie. Wielu właścicieli systemów zbierania wody deszczowej poszukuje dokładnych filtrów do wody deszczowej. Jest to ważne, zwłaszcza jeśli planujesz używać wody do celów sanitarnych:

  • Woda wpływająca do systemu nie może zawierać żadnych mikroorganizmów. Mogą one rosnąć, pozostawać i powodować wtórne zanieczyszczenie. Stanowi to poważne zagrożenie dla zdrowia
  • Zanieczyszczenia mechaniczne, które gromadzą się w wodzie deszczowej, mogą przedostać się do systemu i zablokować go, zmniejszając jego wydajność, blokując sekcje i urządzenia.

Jak oczyszczać wodę deszczową

Oferta dostępnych filtrów do oczyszczania wody deszczowej stale się poszerza. Ciekawe propozycje znajdziesz również w sklepie internetowym. W pierwszej kolejności warto zainstalować filtr narurowy. Atlas Filtri, włoski producent, wytwarza produkty godne polecenia. Na uwagę zasługuje jeden konkretny filtr do deszczówki.

Filtr wody deszczowej Atlas Filtri Hydra Rainmaster.

Atlas Filtri Hydra Rainmaster to nowy filtr do wody deszczowej, który oczyszcza wodę deszczową w wielu etapach. Oczyszczanie wody jest dokładne i nie tylko usuwa cząsteczki osadów, ale także poprawia kolor i zapach wody deszczowej. Pierwszy etap wykorzystuje dobrze znany wkład Atlas Filtri Hydra Narur z siatką 90 mikronów. Ten stopień jest niezwykły, ponieważ ma wbudowany system samooczyszczania. Wkład jest czyszczony w procesie regeneracji po odkręceniu zaworu kulowego. Są one odprowadzane do kanalizacji. Można dokupić automatyczne urządzenie płuczące, które zapewni regularność procesu.

Kolejny etap obejmuje ponownie filtrację mechaniczną, ale tym razem przy użyciu wkładu sznurkowego o średnicy 25 mikronów. Następnie woda kierowana jest do filtra węglowego o dokładności 10 mikronów. W dalszym ciągu jest ona oczyszczana mechanicznie, a niepożądane substancje są usuwane.

Filtr do deszczówki to świetny sposób na przygotowanie wody do ogrodu i domu. Atlas Filtri Hydra Rainmaster to filtr do deszczówki, który posiada wiele zalet. Należą do nich doskonałe wykonanie, wysokiej jakości tworzywa sztuczne oraz innowacyjne rozwiązania, które zwiększają łatwość użytkowania i obniżają koszty.

Kiedy woda deszczowa powinna być wprowadzana do instalacji sanitarnej

Ze względu na ryzyko zaleca się dalszą dezynfekcję wody. W tym celu warto zastosować lampę bakteriobójczą. Promieniowanie UV jest wysoce skuteczne, zwłaszcza gdy jest stosowane po wstępnym oczyszczeniu za pomocą filtrów mechanicznych. Dowiedz się więcej o tym, jak działa lampa bakteriobójcza, czytając artykuł. Woda wpływająca do lampy jest naświetlana. Pod wpływem promieni UV DNA i RnA w komórkach bakterii są niszczone, ulegają uszkodzeniu. Nie rozmnażają się ani nie odżywiają. Lampy bakteriobójcze mają tę zaletę, że promienie UV nie wpływają na właściwości fizyczne i chemiczne wody, nie wytwarzają produktów dezynfekcji, a do ich działania nie są wymagane żadne chemikalia. Więcej informacji można znaleźć tutaj: Lampy bakteriobójcze - co warto wiedzieć przed zakupem?

Lampę można wybrać na podstawie własnych preferencji. Możliwe są produkty Viqua (Sterilight) lub TMA. W przypadku wody deszczowej polecam lampy UV z kilkoma stopniami. Dobrym produktem w tej kategorii dla wody deszczowej są lampy bakteriobójcze Cintropur Trio-UV.

W tym modelu woda deszczowa przed dezynfekcją przechodzi jeszcze wstępne oczyszczanie na wkładach mechanicznych i z węglem aktywnym. Woda jest następnie dezynfekowana, a także oczyszczana z zanieczyszczeń mechanicznych. Dowiedz się więcej o gamie lamp UV Cintropur, czytając artykuł: Cintropur - Co czyni je wyjątkowymi?

Idealny system filtracji wody deszczowej

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni filtr do wody deszczowej w oparciu o osobiste preferencje i przeznaczenie wody. Jeśli woda ma być używana tylko do nawadniania, dezynfekcja może nie być konieczna. Warto stosować rozwiązania wielostopniowe, gdyż zapewniają one lepsze rezultaty.

Filtr do wody deszczowej można znaleźć w sklepie internetowym

  • Filtr Atlas Filtri Hydra Rainmaster

    600,00PLN


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Podobne

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.