7


września

Jakie inhibitory korozji wybrać? Gdzie kupić, jaka jest cena?


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

Korozję można zdefiniować jako fizykochemiczne niszczenie materiałów spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Na przykład korozja metali występuje w środowisku wodnym. Zjawisko to jest szczególnie niebezpieczne dla instalacji wypełnionych wodą. Inhibitory korozji to substancje, które spowalniają lub zatrzymują procesy korozyjne. Substancje chemiczne o takim działaniu stosowane są głównie w przemysłowych systemach wodnych.

Jak działają inhibitory korozji?

Inhibitory korozji mają wiele różnych działań. Może obniżyć lub (częściej) podnieść wartość pH wody zasilającej system. Zarówno zbyt wysokie, jak i niskie wartości pH zwiększają tempo korozji. Wiązanie gazów w wodzie może również blokować korozję metali. Neutralizacja tlenu resztkowego jest skutecznym sposobem zapobiegania korozji tlenowej, która może być niebezpieczna dla systemów wodnych. Wysokiej jakości inhibitory chronią instalacje przed korozją poprzez tworzenie powierzchni ochronnych na ich metalowych powierzchniach.

Osady organiczne mogą zwiększać ryzyko korozji w systemach chłodniczych, instalacjach wody pitnej. Tak zwana mikrobiologiczna korozja korozyjna jest powodowana przez biofilm, który gromadzi się na ściankach systemu. Profesjonalne inhibitory korozji zaprojektowane specjalnie do układów chłodniczych nie sprzyjają rozwojowi życia biologicznego. Warto również stosować środki kompatybilne z biocydami i środkami dezynfekującymi.

Dlaczego warto stosować uzdatnianie wody?

Chemiczne inhibitory korozji mogą pomóc chronić instalację. Nawet wstępne uzdatnianie może być niewystarczające do ochrony systemu przed korozją lub kamieniem, jeśli woda surowa jest niskiej jakości. Uzdatnianie wody pozwala kontrolować parametry wody, takie jak pH, ilość wolnego tlenu lub twardość wody. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę reputację i doświadczenie producenta, szukając chemicznych preparatów do korekty wody. Transhelsa, austriacki producent z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży uzdatniania wody, w ubiegłym roku otworzył swój polski oddział. Zachęcam do zapoznania się z produktami oferowanymi przez Transhelsa Poland.

Transhelsa oferuje szeroką gamę inhibitorów korozji dostosowanych do różnych typów instalacji, a także parametrów wody zasilającej. Większość środków to preparaty kombinowane, które mają szerokie spektrum działania (antykorozyjne i antyosadowe). Preparaty Hydrogel H są stosowane do wody grzewczej; Hydrogel N do wody chłodzącej; a Hydrogel T do wody pitnej i użytkowej. Preparaty te chronią przed korozją poprzez tworzenie homologicznych warstw na ściankach systemu, wiązanie tlenu i dwutlenku węgla oraz kontrolowanie pH. Produkty te są również wysoce odporne na hydrolizę i mają doskonałe właściwości stabilizujące i dyspergujące.

Transhelsa oferuje inhibitory korozji.

Transhelsa Polska oferuje szeroką gamę produktów. Standardowy produkt Transhelsa Hydrgel H 140 FD działa jako inhibitor korozji i środek chroniący przed osadzaniem się kamienia kotłowego dla wody grzewczej i chłodzącej o ograniczonej twardości w instalacjach wykonanych ze stali lub miedzi. Linie Hydrogel H20x AM i Hydrogel H11x FD również uwzględniają ogólny poziom twardości wody. Transhelsa oferuje Hydrogel H 140 AL (do wody grzewczej) oraz H 140 ALK do wody chłodzącej. Substancje wiążące tlen, znane również jako pochłaniacze tlenu, zostały opracowane dla wody zasilającej systemy grzewcze i kotły parowe. Linia Transofit 140, opracowana na bazie siarczynu sodu, nie zawiera lotnych inhibitorów i nadaje się do systemów, w których wytwarzana para ma bezpośredni kontakt z żywnością. Transofit 140 A podnosi pH, a Transofit 140 AS je obniża. Transofit 140 AS nie wpływa na zasadowość. Transhelsa oferuje produkty na bazie DEHA - Transofit 200 D i karbohydrazydu - Transofit 200 C do podgrzewania wody i pary.

Transhelsa oferuje szereg środków dla instalacji przemysłu spożywczego, w tym Transofit strong>D8 MPN /strong> (dla systemów do 68 bar; w trzech wersjach w zależności od poziomu kwasowości wody) oraz Transofit D8 strong>ZK '/strong> (dla kotłów do 40 bar, podnosi zasadowość). Transhelsa oferuje środki do instalacji przemysłu spożywczego takie jak Transofit D8 MPN (do instalacji do 68 bar w trzech wersjach w zależności od poziomu kwasowości wody), Transofit ZK (do kotłów przy ciśnieniu do 40 bar, podnosi zasadowość), Transofit D8 ST (przy ciśnieniu do 25 bar). Transhelsa Polska oferuje również środki zawierające lotne inhibitory. Produkty te mogą chronić cały kocioł przed korozją, nawet w połączeniu z systemem kondensacji pary: Transofit S (nadaje się do ciśnień do 25 bar i nie zawiera silnych środków alkalizujących), Transofit W (zalecany do instalacji do 40 bar, gdzie konieczne jest podniesienie pH wody).

Istnieją jednak inne wymagania dotyczące inhibitorów korozji w ochronie wodnych systemów chłodniczych, w których występuje ryzyko skażenia biologicznego. Ważne jest, aby preparaty stosowane w systemach chłodniczych nie sprzyjały rozwojowi drobnoustrojów i nie zakłócały stosowania środków dezynfekujących i biocydów. Spezialgel N1045 jest zalecany do wody chłodniczej i przemysłowej o twardości do 3@dH. Do wody twardej lub częściowo zmiękczonej najlepiej stosować Spezialgel N1136 lub Spezialgel N1147. Środki te chronią instalację przed korozją i zmniejszają osadzanie się kamienia na ściankach.

Stosowanie inhibitorów korozji w instalacjach wody pitnej jest również bezpieczne. Transhelsa Polska oferuje dwie linie produktów do wody pitnej i użytkowej. Hydrogel T oraz jego mniej skoncentrowana wersja Hydrogel 1060 to dwa pierwsze produkty w katalogu Transhelsa Polska. Ich głównym zadaniem jest ochrona instalacji przed korozją. Środki te ograniczają również odkładanie się osadów na wewnętrznych powierzchniach instalacji. Środki do wody pitnej Transophos (Transophos 7; Transophos 714-614; Transophos 1421-242) obejmują preparaty do wód twardych lub częściowo zmiękczonych. Ich zadaniem jest zapobieganie wytrącaniu się (poprzez hamowanie krystalizacji soli) twardości wody.

Gdzie mogę kupić inhibitory korozji?

Stosowanie inhibitorów korozji jest bezpieczne niezależnie od rodzaju i wielkości instalacji wodnej. Najważniejszym pytaniem, jakie należy sobie zadać, nie jest "czy powinienem używać inhibitora korozji?", ale raczej "jaki inhibitor korozji powinienem wybrać?". Najważniejszym pytaniem nie jest "czy stosować inhibitor korozji? Jakiej dawki inhibitora powinienem użyć? Te pytania należy kierować do ekspertów z branży uzdatniania wody i przemysłu chemicznego.

Wybierając miejsce zakupu preparatów, najlepiej wybierać tylko renomowane sklepy i dostawców. Wysokiej jakości inhibitory wyeliminują korozję w instalacji wodnej i zmniejszą ryzyko awarii.

Cena inhibitorów korozji zależy od wielofunkcyjności produktu (np. Hydrogel do różnego typu instalacji) lub jego specyficznego działania (np. "pochłaniacze tlenu", z oferty Transofit ).


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Podobne

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.