12


stycznia

Korzyści z oczyszczaczy powietrza na zimną pogodę


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

Każdy ma tendencję do kierowania się do domu na zimę, gdy pogoda staje się chłodniejsza, więc ważne jest, aby zwrócić jeszcze większą uwagę na jakość naszego powietrza w pomieszczeniach. Oczyszczacze powietrza mogą pomóc w regulacji i utrzymaniu bezpiecznego powietrza w pomieszczeniach, ponieważ w sezonie zimowym gromadzi się w nich więcej ludzi, zwierząt domowych, zanieczyszczeń i kurzu.

Chłodniejsza pogoda przynosi więcej stresu, depresji sezonowej i zanieczyszczeń powietrza, które wpływają na nasze codzienne życie. Oczyszczacze powietrza mogą być istotną częścią rozwiązania tych zimowych problemów.

Częste zimowe problemy z jakością powietrza w pomieszczeniach i sposoby ich rozwiązywania

Śnieg i zimna pogoda nie są jedynymi wspólnymi zimowymi problemami w sezonie. Zanieczyszczenie powietrza jest gorsze w zimie, ponieważ zimne powietrze jest bardziej gęste. Gęstsze powietrze tonie i zatrzymuje zanieczyszczenia, co oznacza, że zanieczyszczenie powietrza w zimie pozostaje na dłużej.

Nasza aktywność na świeżym powietrzu w zimie również negatywnie wpływa na jakość powietrza, powodując więcej zanieczyszczeń. Większość ludzi uruchamia swoje samochody na dłuższy czas przed wyjściem do pracy, aby ogrzać je lub odmrozić szyby.

To dodatkowe zanieczyszczenie pozostaje w powietrzu dłużej i wkrada się do naszych domów i pomieszczeń, gdy staramy się wygodnie opatulić przed zimnem. Zanieczyszczenia i gęstsze powietrze na zewnątrz negatywnie wpływają na jakość naszego powietrza wewnątrz pomieszczeń.

Zimą powietrze jest również bardziej suche, co potęguje problemy związane z zanieczyszczeniem i jakością powietrza w chłodniejsze dni. Suche powietrze zatrzymuje również zanieczyszczenia powietrza i powoduje dłuższy spadek ogólnej jakości powietrza.

Suche powietrze powoduje również suchość skóry i nieprzyjemne negatywne skutki w postaci swędzenia, pękania, a nawet krwawienia skóry. Dodatkowo, suche powietrze może również przyczynić się do alergii w zimnej pogodzie. 

Na szczęście, opłacalnym i łatwym rozwiązaniem wszystkich tych powszechnych zimowych problemów z jakością powietrza w pomieszczeniach jest zakup wysokiej jakości oczyszczacza powietrza. Oczyszczacze powietrza firmy Oransi pomagają złagodzić negatywne skutki alergii wywołanych przez zimną pogodę, gromadzenie się sierści zwierząt domowych oraz wzrost ilości kurzu i roztoczy w domu.

Oczyszczacze powietrza pomagają również wychwytywać unoszące się w powietrzu wirusy i złe bakterie, co przyczynia się do zmniejszenia zachorowań wśród domowników. Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, chodzisz do biura, czy do szkoły, każdy z nas oddycha powietrzem w pomieszczeniach, a oczyszczacze powietrza pomogą Twojemu ogólnemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu w sezonie zimowym.

Oczyszczacze powietrza oczyszczają podwyższone zanieczyszczenie powietrza w sezonie zimowym

Oczyszczacze powietrza mogą oczyścić powietrze w każdym pomieszczeniu i pomóc w walce z podwyższonym zanieczyszczeniem powietrza w sezonie zimowym. Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach może prowadzić do skutków ubocznych, od podrażnienia oczu po choroby układu oddechowego.

Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach wpływa również na poziom produktywności, prowadząc do zmniejszenia wydajności, im wyższe jest zanieczyszczenie powietrza w domu. Jeśli pracujesz w domu lub w jakimkolwiek innym pomieszczeniu zamkniętym, ważne jest, aby oczyścić powietrze za pomocą oczyszczacza powietrza.

Wybierając oczyszczacz powietrza na zimę, zwróć uwagę na różnice między jonowymi oczyszczaczami powietrza a oczyszczaczami powietrza z filtrami HEPA. Główna różnica między jonowymi i HEPA oczyszczaczami powietrza polega na tym, że oczyszczacze powietrza z jonizatorami wytwarzają ozon.

Ozon jest niebezpiecznym zanieczyszczeniem powietrza w pomieszczeniach i bezpieczniej jest go całkowicie unikać i zdecydować się na oczyszczacz powietrza z filtrami HEPA lub węglowymi aktywnymi, jak Oransi mod.

Oczyszczanie powietrza za pomocą odpowiedniego oczyszczacza powietrza może pomóc w zapewnieniu najlepszej jakości powietrza w pomieszczeniach. Oczyszczacz powietrza pomoże również Twojemu zdrowiu psychicznemu i fizycznemu, jeśli w sezonie zimowym bardziej zmagasz się z podwyższonym zanieczyszczeniem powietrza.

Oczyszczacze powietrza pomagają złagodzić objawy alergii w zimnych porach roku

Zwykle kładzie się nacisk na alergie wiosną, latem i jesienią, ale alergie są tak samo złe zimą. Kurz i pleśń gromadzące się w domach przyczyniają się do zimowych objawów alergii.

Ci, którzy są uczuleni na różne zanieczyszczenia wewnątrz pomieszczeń, odczuwają objawy alergii zimą, kiedy wszyscy przenoszą się do domów. Objawy alergii, takie jak kichanie, kaszel i podrażnienie gardła, są również problemem w zimie.

Oczyszczacze powietrza pomagają oczyścić powietrze w pomieszczeniach mieszkalnych i pomagają złagodzić wszelkie czynniki wywołujące alergie, które czają się w suchym, zakurzonym i zatłoczonym zimowym powietrzu. 

Oczyszczacze powietrza wychwytują roztocza kurzu i sierść zwierząt domowych

Ponieważ ludzie zmierzają do domu i próbują się ogrzać podnosząc temperaturę w swoich domach, tworzą również doskonałe środowisko dla roztoczy. Uśpione grzejniki mają tendencję do uwalniania większej ilości unoszącego się w powietrzu kurzu, gdy są włączane na zimniejsze miesiące.

Roztocza rozwijają się w cieplejszym środowisku i przy zwiększonej ilości kurzu w domu. Duże stężenie roztoczy w domu może powodować większe zanieczyszczenie powietrza. Ludzie mogą również zauważyć skutki uboczne tego zanieczyszczenia, w tym typowe objawy alergii i infekcji zatok. Roztocza kurzu mogą również nasilać objawy astmy. 

Sierść zwierząt domowych jest problemem przez cały rok, ale ma tendencję do zwiększania się w miesiącach zimowych, ponieważ zwierzęta domowe przebywają w domu częściej.

Ważne jest, aby oczyścić powietrze wewnątrz domu ze szkodliwych zanieczyszczeń, a oczyszczacze powietrza pomagają również oczyścić kurz i sierść zwierząt domowych w domu. 

Sucha skóra i suche powietrze są redukowane dzięki oczyszczaczom powietrza

Suche powietrze powoduje, że zanieczyszczenia pozostają w powietrzu dłużej, ponieważ jest mniej wilgoci i deszczu, aby zmyć zanieczyszczenia. Lato ma więcej wilgoci w powietrzu i chociaż smog można zobaczyć wyraźniej w lecie, zanieczyszczenie powietrza jest zazwyczaj gorsze w zimie.

Suche powietrze powoduje również suchość skóry, co prowadzi do swędzenia skóry, która może pękać i krwawić. Zanieczyszczenie powietrza wpływa na skórę każdego człowieka, powodując szybsze starzenie się skóry, być może przyczyniając się do powstawania raka skóry i zwiększając negatywne skutki uboczne suchej skóry.

Oczyszczacze powietrza mogą pomóc oczyścić powietrze z zanieczyszczeń w domu, co pomaga złagodzić negatywne skutki, jakie zanieczyszczenie powietrza wywiera na skórę. 

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują unoszące się w powietrzu wirusy i bakterie

Wirusy i bakterie są zazwyczaj gorsze również zimą. Oczyszczacze powietrza mogą pomóc w zwalczaniu rozprzestrzeniania się wirusów przenoszonych drogą powietrzną.

Oczyszczanie powietrza w domu za pomocą oczyszczacza powietrza jest ważne, ponieważ może on również odfiltrować cząsteczki unoszące się w powietrzu, które powodują chorobę.

Ponieważ każdy z nas częściej przebywa w domu i w bliskim otoczeniu, istnieje większe prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusów w obrębie gospodarstwa domowego. Używanie oczyszczacza powietrza w zimie, zwłaszcza gdy ktoś w domu jest chory, może pomóc zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusów w domu.

Zimowa depresja i zdrowie psychiczne

Choroba afektywna sezonowa, znana jako depresja sezonowa, może wystąpić w każdym sezonie z różnymi objawami doświadczanymi w każdym sezonie. Jesień i zima objawy sezonowej choroby afektywnej obejmują nadmierne spanie , zmiany apetytu , przybieranie na wadze i uczucia zmęczenia z niską energią .

Dbanie o zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak dbanie o zdrowie fizyczne, a oczyszczacze powietrza mogą pomóc w zmniejszeniu objawów spowodowanych stresem, lękiem i depresją. Włączenie oczyszczacza powietrza w nocy może również pomóc każdemu lepiej się wyspać, jednocześnie oczyszczając powietrze.

 


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.