7


lutego

Nawilżacze powietrza - co warto o nich wiedzieć?


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

Dlaczego jesienią i zimą jest tak dużo infekcji? Istnieje wiele powodów. Jednym z powodów jest niska wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Nie chodzi tu o idealną temperaturę w mieszkaniu. Chodzi o poziom wilgotności. Chcesz utrzymać temperaturę w swoim domu poniżej 21 stopni Celsjusza. Aby to osiągnąć, musisz mieć wilgotność na poziomie 40 procent. Zadanie to utrudniają działające kaloryfery. Warto zainwestować w nawilżacz powietrza. Na naszym blogu dowiesz się, jakie są skutki suchego powietrza w mieszkaniu i jak możesz o siebie zadbać. Na rynku dostępne są trzy rodzaje nawilżaczy.

Nawilżacze ultradźwiękowe

Wykorzystuje ultradźwięki do rozbijania cząsteczek wody i tworzenia mgiełki. Chociaż ma skomplikowaną konstrukcję, pozwala to na kontrolowanie wilgotności w pomieszczeniu. Nawilżacze ultradźwiękowe zużywają trzy razy mniej energii elektrycznej niż wersja parowa. Przyczynia się to do niższych kosztów utrzymania. Są one również ciche. Można je umieścić w sypialni dziecka, nie zakłócając jego snu.

Nawilżacze ewaporacyjne

Nawilżacze ewaporacyjne odparowują wodę. Są łatwe w użyciu i mają prostą budowę, dzięki czemu są łatwiejsze w utrzymaniu niż inne nawilżacze. Nawilżacze ewaporacyjne nawilżają powietrze w najbardziej naturalny sposób. Wydajność urządzenia maleje w miarę odparowywania wody i wzrostu poziomu wilgotności w powietrzu. Ryzyko przekroczenia zbyt wysokiego poziomu wilgotności jest więc minimalne. Nawilżacze te są również bardzo skuteczne w oczyszczaniu powietrza z cząsteczek kurzu i nie wymagają dużej ilości energii elektrycznej. Świetnie nadają się do aromaterapii.

Nawilżacze parowe

Podgrzewają wodę za pomocą wbudowanej grzałki. Działają w taki sam sposób jak czajnik elektryczny. Są niezwykle wydajne i zabijają bakterie poprzez podgrzewanie wody do wysokiej temperatury. Mogą być również używane do inhalacji. Są one drogie i zużywają dużo energii. To zwiększa koszty utrzymania.

Nawilżacz powietrza

Zanim kupisz nawilżacz, upewnij się, że sprawdzisz jego główne parametry.

  • Na koszty eksploatacji wpływa zużycie energii
  • Wydajność mierzona jest w litrach na godzinę. Jest to ilość wody, która odparowuje do powietrza w ciągu 24 godzin. Im większa powierzchnia, którą chcesz nawilżyć, tym większa wydajność.
  • Pojemność zbiornika - Im większy zbiornik, tym rzadziej trzeba będzie dolewać wodę.
  • Poziom hałasu - Jeśli obawiasz się, że Twoje dziecko będzie "warczeć", nie kupuj nawilżacza parowego.

Oprócz parametrów i rodzaju nawilżacza ważne są również inne funkcje i akcesoria.

  • Wbudowany czujnik wilgotności - Urządzenie to mierzy wilgotność w pomieszczeniu. Dzięki temu możemy ustawić pożądany poziom wilgotności w pomieszczeniu i kontrolować, czy nie przekracza on maksymalnej granicy 60%.
  • Timer - znany również jako programator lub timer. Można ustawić czas, w którym nawilżacz powinien być włączony.
  • Chroni Twój sprzęt przed uszkodzeniem dzięki automatycznemu wyłączeniu/sygnałowi braku wody Nawilżacz wyłącza się, gdy skończy się woda. Funkcja sygnalizacji niskiego poziomu wody poinformuje Cię, że Twój sprzęt przestał działać.
  • Wbudowany filtr to cecha spotykana przede wszystkim w nawilżaczach ultradźwiękowych. Dzięki tej funkcji możesz wlać do zbiornika każdy rodzaj wody, jaki posiadasz. Aby ograniczyć uszkodzenia sprzętu, który nie posiada filtra, zaleca się wlewanie wody destylowanej i odkamienionej.
  • Jonizacja - Nawilżacz będzie wytwarzał jony ujemne. Zmniejszy to ilość bakterii i pomoże Twojemu organizmowi szybciej się zregenerować. Produkcja jonów ujemnych zneutralizuje szkodliwe jony - jony dodatnie emitowane przez wszystkie urządzenia elektryczne. Na naszym blogu znajdziesz więcej informacji na temat jonizacji.
  • Oświetlenie nocne - Jest to praktyczna i przydatna funkcja. Lepiej kupić wielofunkcyjne, innowacyjne urządzenia niż mnożyć przedmioty w swoim mieszkaniu. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie uzupełnić wodę w pokoju dziecięcym w nocy.

Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.