Nawilżacze powietrza - co warto o nich wiedzieć?
Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:
Dlaczego jesienią i zimą jest tak dużo infekcji? Istnieje wiele powodów. Jednym z powodów jest niska wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Nie chodzi tu o idealną temperaturę w mieszkaniu. Chodzi o poziom wilgotności. Chcesz utrzymać temperaturę w swoim domu poniżej 21 stopni Celsjusza. Aby to osiągnąć, musisz mieć wilgotność na poziomie 40 procent. Zadanie to utrudniają działające kaloryfery. Warto zainwestować w nawilżacz powietrza. Na naszym blogu dowiesz się, jakie są skutki suchego powietrza w mieszkaniu i jak możesz o siebie zadbać. Na rynku dostępne są trzy rodzaje nawilżaczy.
Nawilżacze ultradźwiękowe
Wykorzystuje ultradźwięki do rozbijania cząsteczek wody i tworzenia mgiełki. Chociaż ma skomplikowaną konstrukcję, pozwala to na kontrolowanie wilgotności w pomieszczeniu. Nawilżacze ultradźwiękowe zużywają trzy razy mniej energii elektrycznej niż wersja parowa. Przyczynia się to do niższych kosztów utrzymania. Są one również ciche. Można je umieścić w sypialni dziecka, nie zakłócając jego snu.
Nawilżacze ewaporacyjne
Nawilżacze ewaporacyjne odparowują wodę. Są łatwe w użyciu i mają prostą budowę, dzięki czemu są łatwiejsze w utrzymaniu niż inne nawilżacze. Nawilżacze ewaporacyjne nawilżają powietrze w najbardziej naturalny sposób. Wydajność urządzenia maleje w miarę odparowywania wody i wzrostu poziomu wilgotności w powietrzu. Ryzyko przekroczenia zbyt wysokiego poziomu wilgotności jest więc minimalne. Nawilżacze te są również bardzo skuteczne w oczyszczaniu powietrza z cząsteczek kurzu i nie wymagają dużej ilości energii elektrycznej. Świetnie nadają się do aromaterapii.
Nawilżacze parowe
Podgrzewają wodę za pomocą wbudowanej grzałki. Działają w taki sam sposób jak czajnik elektryczny. Są niezwykle wydajne i zabijają bakterie poprzez podgrzewanie wody do wysokiej temperatury. Mogą być również używane do inhalacji. Są one drogie i zużywają dużo energii. To zwiększa koszty utrzymania.
Zanim kupisz nawilżacz, upewnij się, że sprawdzisz jego główne parametry.
- Na koszty eksploatacji wpływa zużycie energii
- Wydajność mierzona jest w litrach na godzinę. Jest to ilość wody, która odparowuje do powietrza w ciągu 24 godzin. Im większa powierzchnia, którą chcesz nawilżyć, tym większa wydajność.
- Pojemność zbiornika - Im większy zbiornik, tym rzadziej trzeba będzie dolewać wodę.
- Poziom hałasu - Jeśli obawiasz się, że Twoje dziecko będzie "warczeć", nie kupuj nawilżacza parowego.
Oprócz parametrów i rodzaju nawilżacza ważne są również inne funkcje i akcesoria.
- Wbudowany czujnik wilgotności - Urządzenie to mierzy wilgotność w pomieszczeniu. Dzięki temu możemy ustawić pożądany poziom wilgotności w pomieszczeniu i kontrolować, czy nie przekracza on maksymalnej granicy 60%.
- Timer - znany również jako programator lub timer. Można ustawić czas, w którym nawilżacz powinien być włączony.
- Chroni Twój sprzęt przed uszkodzeniem dzięki automatycznemu wyłączeniu/sygnałowi braku wody Nawilżacz wyłącza się, gdy skończy się woda. Funkcja sygnalizacji niskiego poziomu wody poinformuje Cię, że Twój sprzęt przestał działać.
- Wbudowany filtr to cecha spotykana przede wszystkim w nawilżaczach ultradźwiękowych. Dzięki tej funkcji możesz wlać do zbiornika każdy rodzaj wody, jaki posiadasz. Aby ograniczyć uszkodzenia sprzętu, który nie posiada filtra, zaleca się wlewanie wody destylowanej i odkamienionej.
- Jonizacja - Nawilżacz będzie wytwarzał jony ujemne. Zmniejszy to ilość bakterii i pomoże Twojemu organizmowi szybciej się zregenerować. Produkcja jonów ujemnych zneutralizuje szkodliwe jony - jony dodatnie emitowane przez wszystkie urządzenia elektryczne. Na naszym blogu znajdziesz więcej informacji na temat jonizacji.
- Oświetlenie nocne - Jest to praktyczna i przydatna funkcja. Lepiej kupić wielofunkcyjne, innowacyjne urządzenia niż mnożyć przedmioty w swoim mieszkaniu. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie uzupełnić wodę w pokoju dziecięcym w nocy.
Komentarze (0)