3


września

Odwrócona osmoza to rosnący trend.


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

Odwrócona osmoza stała się popularną i cenioną technologią przez właścicieli domów jednorodzinnych, a także tych, którzy mieszkają w małych mieszkaniach. Te filtry kuchenne oferują wiele korzyści, które można podziwiać i doceniać. Oto kilka powodów, dla których odwrócona osmoza jest dobrym kandydatem na czystą wodę w domu.

Stosowanie systemów odwróconej osmozy (lub RO) do oczyszczania wody pitnej staje się coraz bardziej popularne. Nie jest to już tylko produkt dla zamożnych domów, ale jest dostępny dla wszystkich. Dzieje się tak z co najmniej trzech powodów.

Cena odwróconej osmozy

Po pierwsze, systemy odwróconej osmozy dostępne są w szerokim zakresie cenowym. Dzięki temu można dobrać urządzenie zarówno do swojego budżetu, jak i oczekiwań. Można znaleźć urządzenia do odwróconej osmozy za mniej niż 1000 złotych, jak i bardziej zaawansowane, które kosztują kilka tysięcy. Koszt wkładów i membran osmotycznych spadł w ostatnich latach. Zmniejszył się również odrzut do kanalizacji. Dzięki temu ceny i koszty systemów odwróconej osmozy są bardzo przystępne.

Odwrócona osmoza jest dostępna w dwóch formach:

Po drugie, systemy odwróconej osmozy są obecnie powszechnie dostępne i oferowane przez wiele firm. Problem ten pogłębia fakt, że istnieje tak wiele różnych systemów. Istnieją systemy oczyszczania wody z odwróconą osmozą z zaledwie trzema etapami i inne z nawet ośmioma, w tym ze światłem bakteriobójczym. Systemy odwróconej osmozy są wyposażone we wkład mineralizujący lub filtr bioceramiczny. Posiadają również zbiornik lub nie posiadają go wcale. Filtr kuchenny możemy dobrać w zależności od naszych potrzeb, wystroju pomieszczenia i dostępnej przestrzeni do montażu. Warto szukać produktów wykonanych z wysokiej jakości materiałów, gdyż będą one trwalsze i będą działać bezawaryjnie.

Odwrócona osmoza jest zjawiskiem powszechnym.

Po trzecie, systemy RO są rozpowszechniane przez osoby zadowolone z ich użytkowania. Systemy odwróconej osmozy są już częścią standardowego wyposażenia kuchni.

Jak działa odwrócona osmoza?

Odwrócona osmoza jest zwykle instalowana pod zlewem lub w jego pobliżu. Składa się z kilku elementów, z których każdy odgrywa inną rolę. W standardowych systemach odwróconej osmozy woda najpierw przechodzi przez trzy filtry wstępne. Filtry mechaniczne (o wskaźnikach mikronowych 20 i 5) usuwają z wody grubsze i drobniejsze cząstki stałe (rdzę i piasek). Filtr węglowy usuwa zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie. Zawiera on węgiel aktywny, który usuwa metale ciężkie, pochodne chloru i inne rakotwórcze zanieczyszczenia.

Po wstępnym oczyszczeniu woda kierowana jest na membranę osmotyczną (serce osmozy), gdzie uzyskiwana jest woda najlepszej jakości. Azotany, metale, benzen, pierwiastki promieniotwórcze, fenole, bakterie i wirusy są usuwane. Usunięte. Membrana ma bardzo niską wydajność ze względu na swój mikronowy rozmiar. Jest to bardzo wolno poruszająca się membrana. Membrana ciśnieniowa (np. 12-litrowy zbiornik) jest następnie podłączana do systemu odwróconej osmozy w celu powolnego gromadzenia oczyszczonej wody i udostępniania jej w razie potrzeby.

Woda jest nadal filtrowana przez filtr węglowy (znany również jako młynek), który usuwa gazy i substancje lotne. Poprawia to smak i zapach wody. Na życzenie klienta można zainstalować mineralizator, aby dodać minerały, takie jak magnez i wapń, które są niezbędne dla zdrowia. Tak przygotowaną wodę można pić z kranu lub wylewki zamontowanej na zlewie. Podwójne wylewki umożliwiają pobieranie wody zarówno po, jak i przed mineralizatorem, w zależności od preferencji.

Woda oczyszczona metodą odwróconej osmozy jest wolna od wszelkich szkodliwych, niezdrowych i chorobotwórczych zanieczyszczeń. Ma doskonały smak i jest wolna od nieprzyjemnych zapachów. Można ją pić bezpośrednio z wylewki, bez konieczności przegotowywania.

Powyższy opis dotyczy systemu odwróconej osmozy o standardowej konstrukcji. Coraz częściej spotyka się bardzo nowoczesne urządzenia bez zbiornika na wodę lub z niewielkim buforem. Wszystkie dostępne na rynku urządzenia łączy filtr osmotyczny, konieczność wstępnego uzdatniania wody i udoskonalania jej właściwości. Więcej informacji na temat systemu osmotycznego można znaleźć w artykule Odwrócona osmoza: proces.

Jak wybrać najlepsze filtry odwróconej osmozy?

Wydajność i efektywność zależy od jakości i ciśnienia uzdatnianej wody. Również wkłady są wysokiej jakości. Czasem warto wybrać firmę, która dostarcza taki sprzęt i oferuje wysokiej jakości usługi (np. przy wymianie wkładów należy zdezynfekować urządzenie ze względu na mikroorganizmy znajdujące się na filtrach).

Profesjonalne firmy specjalizujące się w oczyszczaniu wody mogą zmodyfikować filtry odwróconej osmozy w zależności od jakości wody i potrzeb kolejnego użytkownika.

Najpierw musimy zdecydować sami:

 • Ile etapów oczyszczania posiada system odwróconej osmozy ? Istnieją jednostki odwróconej osmozy z zaledwie 3 etapami, a inne mają nawet 8-9. Istnieją modele, które mają dodatkowe opcje, takie jak wkład mineralizujący lub rewitalizujący, taki jak Ecoperla Elixir. Uzupełnia on wodę o wolny wodór i magnez.
 • Czy odwrócona osmoza powinna mieć zbiornik? Na rynku dostępne są jednostki odwróconej osmozy bezzbiornikowe i zbiornikowe. Wybór w dużej mierze zależy od wielkości kuchni.
 • Producent i komponenty - ważne jest, aby zwrócić uwagę na producenta i jakość zastosowanych komponentów. Najlepiej wybierać urządzenia wykonane z wysokiej jakości materiałów, które dobrze spełniają swoją rolę. Najlepiej wybierać urządzenia, które posiadają pewnego rodzaju zabezpieczenia przed zalaniem, jak Ecoperla Security System.
 • Potrzeby rodziny - przy wyborze kuchennego systemu filtracji ważnym czynnikiem będą preferencje rodziny. Jakiego rodzaju wody chcesz używać? Można jej używać bezpośrednio? Gotowanie? Uzupełnianie małych urządzeń gospodarstwa domowego? Czy musi być wzbogacona minerałami? Właściwości prozdrowotne? A może informować o jakości serwowanej wody lub przypominać o konieczności wymiany wkładów filtracyjnych?

Jakie systemy odwróconej osmozy wybrać?

Wybór systemów odwróconej osmozy jest bardzo duży. Ciekawe i różnorodne propozycje znajdziesz tylko w naszym sklepie internetowym. Poniżej pokrótce opiszę kilka z nich. Polska marka Ecoperla posiada na swoim systemie odwróconej osmozy specjalną etykietę Think Green With Ecoperla. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: Think Green With Ecoperla - Ekologiczna inicjatywa w każdym domu! Do wyboru są następujące produkty:

Atlas Filtri OASIS DP Sanic

Ta propozycja pochodzi od znanego włoskiego producenta filtrów narurowych Atlas Filtri. Oferuje on solidne rozwiązania w atrakcyjnych cenach. Być może słyszeliście o jego specjalnej serii, która posiada bakteriostatyczną powłokę Microban(r). Rozwiązanie to jest doskonałe dla zapewnienia pełnej higieny podczas użytkowania. Powłoka ta zapobiega rozwojowi mikroorganizmów na powierzchniach. Microban(r), dzięki swoim specjalnym właściwościom, eliminuje bakterie. Uzdatnianie wody jest higieniczne, nawet jeśli nie było używane przez jakiś czas. Filtry odwróconej osmozy Atlas Filtri Sanic są dostępne jako uzupełnienie serii filtrów narurowych Atlas Filtri Sanic (Atlas Filtri Sanic - więcej niż tylko filtracja wody). Wygląda jak standardowy system odwróconej osmozy, ale dyfuzory są pokryte powłoką Microban. Działanie jest bardzo higieniczne. Jest to doskonałe rozwiązanie dla domków letniskowych, gdzie filtry kuchenne nie są używane codziennie.

Ecoperla Rosa

Ecoperla Rosa to świetna opcja dla tych, którzy kochają i doceniają prozdrowotne właściwości wody. Ten filtr kuchenny pozwala na uzyskanie dwóch rodzajów wody. Jest to woda praktycznie pozbawiona zanieczyszczeń i całkowicie oczyszczona. Jest idealna do napełniania małych urządzeń kuchennych lub obróbki termicznej. W połączeniu z wkładem odmładzającym Ecoperla Elixir nadaje wodzie właściwości prozdrowotne. Jest bogata w magnez, a wolny wodór tworzy wodę łatwo przyswajalną przez organizm. Chcesz uzyskać więcej informacji? Recenzja odwróconej osmozy Ecoperla Rosa jest dostępna tutaj.

Ecoperla Profine Zero

Ecoperla Profine Zero posiada nietypową jednostkę odwróconej osmozy, która charakteryzuje się wymiarami i kształtem. Jest to konstrukcja innowacyjna i niespotykana w standardowych projektach systemów odwróconej osmozy. Mowa o dwóch filtrach osmotycznych, które oczyszczają wodę jednocześnie! Kolejną ciekawostką jest ostatni wkład, który zawiera zarówno węgiel aktywny, jak i filtr ultrafiltracyjny. Model ten jest dynamicznym zbiornikiem ciśnieniowym. Służy on jedynie do przechowywania wody przez krótki czas i w niewielkich ilościach. Po wykorzystaniu przez użytkownika wody ze zbiornika, jest ona na bieżąco oczyszczana. Kolejnym ciekawym patentem jest wbudowany mikser, który pozwala użytkownikom dobierać minerały w zależności od potrzeb.

Ecoperla Revo

Ecoperla Revo reprezentuje rewolucję w odwróconej osmozie. Jest to kuchenny filtr do wody bez zbiornika. Jest kompaktowy i zajmuje niewiele miejsca. Ecoperla revo wyróżnia się również wysoką estetyką, nowoczesnym stylem i cichą pracą. Ten system odwróconej osmozy jest łatwy w użyciu. Wkłady są łatwo dostępne i wymagają wymiany tylko raz w roku. Woda oczyszczana jest trzykrotnie, przy czym najważniejsza jest membrana filtra osmotycznego, która jest bardzo wydajna. Ecoperla Revo jest wyjątkowy, ponieważ informuje o ilości zużytych wkładów i jakości wody. Ikony w pobliżu wylewki to najlepszy sposób na odczytanie tych informacji. Ecoperla Revo ma o wiele więcej zalet. Możesz przeczytać o nich więcej w recenzji tego systemu odwróconej osmozy: Ecoperla Revo recenzja.

Który system odwróconej osmozy wybrałbyś do swojej kuchni?

Odwrócona osmoza może zapewnić Ci świeżą, smaczną wodę w dowolnej ilości. Skontaktuj się ze mną, jeśli chciałbyś dołączyć do posiadaczy tego niezwykle przydatnego urządzenia, ale nie masz pewności, który model będzie najlepszy. Polecę najlepsze rozwiązania dla Twojej kuchni. Skontaktuj się, aby uzyskać więcej informacji.

Sklep internetowy oferuje system odwróconej osmozy

 • Promocja!

  System odwróconej osmozy Ecoperla Profine Zero

  Ocena 4,89 z 5 4 190,0000zl 3,771.0000zl
 • Odwrócona osmoza Ecoperla Revo

  Rated 5 out 5. 4,490.00zl
 • Odwrócona osmoza Ecoperla Rosa

  Ocena 4,85 z 5 1 690,0000zl


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Podobne

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.