19


października

Oszustwa związane z oczyszczaczami powietrza i jak ich unikać


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

Niedawno napisaliśmy post na blogu o firmie zajmującej się oszustwami, którą osoby prywatne, banki, a nawet Google pomyliły z US Air Purifiers LLC z powodu niefortunnego podobieństwa nazwy. To doświadczenie skłoniło nas do zastanowienia się nad oszustwami w branży oczyszczaczy powietrza. Podczas gdy większość osób pracujących w tej branży szczerze stara się zapewnić swoim klientom czystsze, zdrowsze powietrze, w każdej grupie zawsze znajdzie się kilka złych jabłek. Dziś chcielibyśmy omówić oszustwa związane z oczyszczaczami powietrza i co można zrobić, aby ich uniknąć.

Jak wyglądają oszustwa związane z oczyszczaczami powietrza?

Oszustwa dotyczące oczyszczaczy powietrza mogą przybierać kilka różnych form. Najczęstszą z nich są twierdzenia marketingowe dotyczące urządzeń, które nie spełniają sugerowanych standardów. Na przykład, sprzedawca może twierdzić, że urządzenie bez filtra węglowego usuwa z powietrza cząsteczki i gazy, mimo że filtr HEPA ma niewielki lub żaden wpływ na zanieczyszczenia gazowe.

W innych przypadkach można spotkać systemy oczyszczania powietrza, które albo nie działają, albo, w najgorszych przypadkach, aktywnie obniżają jakość powietrza w pomieszczeniach. Generatory ozonu są doskonałym przykładem tego typu oszustwa związanego z oczyszczaczami powietrza. Pomimo twierdzeń o jego zdolności do poprawy jakości powietrza, ozon jest w rzeczywistości dość szkodliwy dla zdrowia ludzkiego, gdy jest wdychany.

Wreszcie, można znaleźć oszustwa dotyczące filtrów zamiennych do oczyszczaczy powietrza. Sprzedawcy zewnętrzni oferujący filtry innych marek mogą naliczać niższe ceny, ale w wielu przypadkach filtry te nie spełniają standardów, które powinny spełniać. Tandetnych filtrów należy unikać za wszelką cenę, ponieważ znacznie obniżą one skuteczność nawet najlepszych oczyszczaczy powietrza.

Jak można uniknąć oszustw związanych z oczyszczaczami powietrza?

Podobnie jak w przypadku większości oszustw, kluczem do uniknięcia oszustw związanych z oczyszczaczami powietrza jest przeprowadzenie badań przed podjęciem decyzji o zakupie. Najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest dokładne zapoznanie się ze specyfikacjami oczyszczacza powietrza, na który patrzysz. W większości przypadków sprawdzenie specyfikacji pomoże uniknąć oszustw i błędnych oświadczeń po stronie marketingowej. W szczególności należy zwrócić uwagę na rodzaj stosowanych filtrów i natężenie przepływu powietrza w stopach sześciennych na minutę (CFM).

Oczyszczacz powietrza należy również kupić od zaufanego sprzedawcy. Kupując w Internecie od bezimiennych osób trzecich, istnieje większe prawdopodobieństwo otrzymania wadliwych lub nieskutecznych produktów. Zakup markowego oczyszczacza powietrza u wykwalifikowanego sprzedawcy to zdecydowanie najlepsza ochrona przed byciem oszukanym. Tutaj w US Air Purifiers, nosimy wiele z najlepszych marek w branży, w tym Austin Air, Amaircare, Airpura, Field Controls i innych. Należy również kupić filtry zamienne od autoryzowanego dealera, aby upewnić się, że masz odpowiednie filtry dla swojej maszyny.

Wreszcie, należy pamiętać o najlepszej i najstarszej radzie dotyczącej oszustw: Jeśli coś wygląda zbyt dobrze, aby było prawdziwe, to prawdopodobnie takie jest. Jeśli widzisz oczyszczacz powietrza w cenie drastycznie niższej niż modele o podobnych cechach i specyfikacjach, prawdopodobnie istnieje ku temu dobry powód. Nie oznacza to, że musisz wydać tysiące dolarów na oczyszczacz powietrza, ale nie oczekuj, że zapłacisz połowę ceny i otrzymasz ten sam poziom jakości.

Masz pytania dotyczące wyboru odpowiedniego dla Ciebie oczyszczacza powietrza? Służymy pomocą! Skontaktuj się z nami, a my z przyjemnością udzielimy Ci odpowiedzi i polecimy produkt dostosowany do Twoich potrzeb. Możesz również przejrzeć naszą pełną ofertę domowych oczyszczaczy powietrza, aby sprawdzić, które modele najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i budżetowi.

 


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.