10


lutego

Podsumowanie roku 2022 w branży uzdatniania wody


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

Rok 2022 dobiega końca. Jaka była reakcja branży uzdatniania wody na ten czas? Jakie były najciekawsze wydarzenia? Co było dla Was zaskoczeniem? Jakie były Wasze ulubione posty? Wszystkie te informacje znajdziecie w rocznym podsumowaniu branży uzdatniania wody!

Jak wyglądała branża uzdatniania wody w 2022 roku?

Branża uzdatniania wody była najbardziej intensywna w 2022 roku. Pojawiło się wiele nowości, nie tylko od Ecoperla w Polsce, ale także od Atlas Filtri we Włoszech i Pentair na arenie międzynarodowej. Oferowano innowacyjne rozwiązania, które miały zaspokoić potrzeby użytkowników nowoczesnych systemów uzdatniania wody. Jednym z ważniejszych wydarzeń było połączenie znanego producenta Erie z globalnym przedsiębiorcą Pentair. Erie Water Treatment zostało przejęte przez tę dużą firmę. Doprowadziło to do zmian w produktach, nie tylko w zakresie nazwy, ale także wprowadzonych ulepszeń. Czytaj więcej: Pentair przejmuje Erie Water Treatment, producenta zmiękczaczy wody

W tym roku w uzdatnianiu wody dużą rolę odgrywały nowoczesne technologie. W sieci dostępne są już dwa modele zmiękczaczy wody z WiFi. Co ważne, urządzenia te wpisują się w rosnącą popularność inteligentnych domów. Funkcja WiFi w zmiękczaczu wody pozwala na stałą kontrolę pracy urządzenia. Użytkownik nie tylko oszczędza czas, ale także dokonuje oszczędności finansowych. Temat ten został szczegółowo omówiony w artykule Zmiękczacz wody z WiFi. Pracą urządzenia można sterować z poziomu smartfona.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się temat zbierania wody deszczowej, filtracji. Woda deszczowa może być wykorzystywana do wielu czynności domowych i stanowi źródło wody, które jest darmowe. Jest to zarówno oszczędność ekologiczna, jak i finansowa. Bardzo świadomie podeszli do tego tematu producenci urządzeń do uzdatniania wody.

Rok 2022: Nowe produkty

W branży uzdatniania wody w 2022 roku pojawiło się na rynku wiele nowych, innowacyjnych produktów. Pojawią się gadżety, które pomogą odpowiednio nawodnić organizm i zadbać o niego, a także filtry kuchenne, filtr narurynowy i centralne stacje uzdatniania wody. Na wyróżnienie się zdecydowała się nie tylko Ecoperla, ale także Pentair (włoski producent Atlas Filtri). Wszystkie one odpowiadają na współczesne potrzeby klientów i dostarczają rozwiązania, które spełniają ich oczekiwania. Warto przyjrzeć się im bliżej.

Ecoperla Revo - nowoczesna odwrócona osmoza.

Odwrócona osmoza Ecoperla Revo to prawdziwa rewolucja 2022 roku. Ten filtr kuchenny jest nowoczesny i zajmuje bardzo mało miejsca. Można go zamontować poziomo lub pionowo. Można go zamontować w szufladzie lub w szafce kuchennej. Wewnątrz woda jest oczyszczana w trzech etapach. Najważniejszym z nich jest membrana osmotyczna. Odwrócona osmoza Ecoperla Revo sprawia, że można wszystkim zarządzać. Dedykowana wylewka wyposażona jest w wyświetlacz. Pokazuje on ilość pobranej wody oraz jakość wkładów. Dzięki temu użytkownik dokładnie wie, co pije, kiedy powinien zamówić wymienne wkłady oraz jak wygląda odwrócona osmoza. Jest to ogromna zaleta, ponieważ charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem odrzutu do kanalizacji. Recenzja odwróconej osmozy Ecoperla Revo

Zmiękczacz wody Ecoperla Slimline z WiFi

Pod koniec 2022 roku pojawiła się również przeprojektowana wersja popularnych i cenionych zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline. Wreszcie w nowych zmiękczaczach wody Ecoperla Slimline zobaczyliśmy moduł WiFi. Te zmiękczacze wody są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach i posiadają wiele przydatnych funkcji. Są bardzo łatwe w obsłudze i bardzo ekonomiczne.

Zmiękczacze wody Ecoperla Slimline WiFi powstają obecnie we współpracy polskiej marki Ecoperla, z korporacją Pentair. Dostępne są trzy modele: z żywicą monosferyczną o pojemności 14, 17 i 24 litrów. Każda Ecoperla Slimline sterowana jest elektrozaworami i posiada polskie menu, suchy zbiornik solanki oraz alarm dźwiękowy poziomu soli. Ecoperla Perfect System oraz solankowanie proporcjonalne to tylko niektóre z systemów pozwalających na ekonomiczną pracę.

Warto wspomnieć o WiFi w zmiękczaczach wody Ecoperla Slimline. Aby mieć dostęp do najważniejszych informacji o swoim domowym urządzeniu, wystarczy pobrać na swój smartfon lub tablet aplikację ConnectMySoftener App i połączyć ją z modułem WiFi w zmiękczaczu wody. ConnectMySoftener pozwala monitorować zużycie wody i przepływ w określonym czasie, aktywować tryb wakacyjny, zarządzać regeneracją, włączać powiadomienia dotyczące uzupełniania soli w zbiorniku solanki oraz umawiać ekipę serwisową. Zainteresowany? Jesteś zainteresowany?

Pentair IQsoft to znany zmiękczacz wody, który doczekał się nowej edycji

Pod koniec 2022 roku na rynek trafił również odświeżony Pentair IQsoft. Kompaktowe zmiękczacze wody, które są niezwykle wytrzymałe i dopracowane w najmniejszych szczegółach, to flagowy produkt firmy Pentair. W tej serii dostępne są cztery modele: z żywicą jonowymienną o pojemności 9, 12, 18 i 25 litrów. Seria Pentair wyposażona jest w moduł WiFi, który można obsługiwać zdalnie za pomocą aplikacji ConnectMySoftener . Zmiękczacze wody WiFi zostały przez producenta wykonane w sposób ekonomiczny. Do regeneracji wymagają jedynie minimalnej ilości wody i soli. Proces regeneracji został uproszczony i skrócony. Proces trwa bardzo krótko, dzięki czemu miękka woda jest łatwo dostępna w krótszym czasie. Dostępny jest zbiornik na suchą sól, a także alarm dźwiękowy poziomu soli. Przeczytaj recenzję zmiękczacza wody Pentair IQsoft.

Pentair RiverSoft to ekonomiczny sposób na uzyskanie miękkiej wody.

W zestawieniu znalazła się również autorska propozycja korporacji Pentair. Kompaktowe zmiękczacze wody Pentair RiverSoft zostały zaprojektowane z myślą o tych, którzy szukają prostego, niezawodnego urządzenia, które spełni swoje zadanie, nie będąc przy tym drogą inwestycją. Oto charakterystyczne cechy tej serii.

Do wyboru mamy trzy rozmiary: Pentair RiverSoft 8 Pentair RiverSoft 15 Pentair RiverSoft 30,. Producent położył nacisk na zastosowanie solidnych, wysokiej jakości komponentów zarówno w obudowie, jak i w głowicach sterujących. Głowica sterująca Autotrol zarządza pracą urządzenia. Znana jest ze swojej prostoty i dużej odporności na awarie. Ta linia produktów objęta jest bardzo atrakcyjną gwarancją door to door. Gwarantuje ona, że nie będziesz musiał wychodzić z domu, aby rozwiązać problem w nagłej sytuacji. Zespół serwisowy przyjedzie do Twojego domu i rozwiąże problem. Przeczytaj recenzję zmiękczaczy wody Pentair RiverSoft, aby uzyskać więcej szczegółów

Atlas Filtri Seria Hydra: Nowe produkty

Do listy dołączył również bardzo oczekiwany filtr Narura. Jest to przemysłowy, samoczyszczący filtr Atlas Fitri Hydra BIG, na który tak wielu czekało. Charakteryzuje się on bardzo wysoką wydajnością. Atlas Filtri Hydra BIG przemysłowe filtry samoczyszczące przedstawia szczegółowy opis tej nowości. Atlas Filtri wprowadził także serię Atlas Filtri Hydra rainmaster do oczyszczania wody deszczowej. Są to filtry narurowe przeznaczone do wody deszczowej. Więcej informacji można znaleźć w artykule: Jaki filtr do wody deszczowej (deszczówki) wybrać?

Ecoperla Runbott Thermal Bottle

Butelki termiczne Ecoperla Runbott były jedną z wielu nowości w branży uzdatniania wody. Jest to świetny sposób, aby zapewnić odpowiednie nawodnienie i mieć napój w każdej chwili, zwłaszcza dla tych, którzy dużo podróżują i korzystają z dobrodziejstw zarówno ciepłych, jak i zimnych napojów. Butelka termoelektryczna Ecoperla Runbott dzięki swojej niezwykłej konstrukcji może utrzymać napój ciepły do 7 godzin, a schłodzony do 24 godzin. Butelka ta jest niezwykle użyteczna, prosta w czyszczeniu i bardzo funkcjonalna. Jest również bardzo bezpieczna dla zdrowia. Ceramiczna powłoka wewnątrz sprawia, że właściwości napoju nie ulegają zmianie. Smak i aromat napoju pozostają niezmienione, nie przenikają do niego żadne szkodliwe substancje. Recenzja butelek termicznych Ecoperla Runbott zawiera więcej informacji.

Blog w 2022 roku - co Cię interesuje?

Jak widać w 2022 roku było o czym pisać. Nie tylko mieliśmy nowości, ale wiele aktualizacji naszych poprzednich artykułów. Omówiłem problemy, z jakimi mogą spotkać się domowe systemy uzdatniania wody (np. Jak serwisować i konserwować odżelaziacz wody). Przedstawiłem również porady dotyczące uzdatniania wody w obszarach przemysłowych (przykład: Uzdatnianie wody w piekarniach i cukierniach). Największą popularnością cieszy się nadal Kalkulator twardości wody.

Cofnij się do przeszłości

Możesz przeczytać podsumowania z przeszłości, aby dowiedzieć się więcej o tym, co działo się w sektorze uzdatniania wody w ostatnich latach, w tym jakie nowe produkty zostały wprowadzone na rynek, jakie były trendy i na co powinieneś zwrócić uwagę.

  • Podsumowanie roku 2021 w branży uzdatniania wody
  • Podsumowanie roku 2020 w branży uzdatniania wody
  • Podsumowanie roku 2019 w branży uzdatniania wody
  • Podsumowanie roku 2018 w branży uzdatniania wody
  • Podsumowanie 2017 roku w branży uzdatniania wody

Jak wygląda rok 2023 w branży uzdatniania wody

Pod względem innowacji produktowych rok 2022 był bardzo intensywny. Wydaje się, że kolejny będzie jego przedłużeniem. Choć producenci nie ujawnili jeszcze żadnych nowości, możliwe jest niemal wszystko. Warto śledzić wiadomości i regularnie czytać bloga, aby nie przegapić żadnej ważnej informacji. Wszystkiego najlepszego na rok 2023. Oby przyniósł Wam sukces i pomyślność.


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.