3


stycznia

Poznaj korzyści płynące z uzdatniania wody w hotelu. Warto.


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

Jakość wody jest ważna i coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę. Oczekują oni wysokiej jakości wody w domu, a także podczas podróży służbowych i wakacyjnych. Ten artykuł jest dedykowany dla właścicieli pensjonatów i hoteli. Oto najważniejsze korzyści wynikające z założenia stacji uzdatniania wody.

Jakość wody w hotelu poprawi się

Woda może zawierać zanieczyszczenia, niezależnie od miejsca jej poboru. Za zapewnienie bezpieczeństwa wody odpowiedzialne są wodociągi. Mogą jednak wystąpić problemy z dostawą wody, takie jak twardość, chlor i jego pochodne oraz zanieczyszczenia mechaniczne. Wpływa to na odbiór wody i stan obiektu.

Większe problemy można mieć również w przypadku spożywania wody własnej. Ważne jest, aby zlecić profesjonalne badanie wody. Woda z własnego kranu może zawierać nadmiar niektórych związków chemicznych, takich jak żelazo, mangan oraz związki organiczne. Dużym zagrożeniem jest stałe niebezpieczeństwo skażenia mikrobiologicznego. Woda używana w obiektach użyteczności publicznej musi być bezpieczna i zgodna z obowiązującymi normami. Hotele i pensjonaty muszą zwrócić szczególną uwagę na jakość wody i zapewnić, że spełnia ona wszystkie obowiązujące normy.

Gdzie hotel jest zobowiązany do uzdatniania wody?

Uzdatnianie wody z różnych powodów jest wymagane we wszystkich obszarach obiektu. Dotyczy to przede wszystkim pokoi hotelowych. Jest niezbędna w łazience do mycia, kąpieli i sprzątania. Służy do prania i czyszczenia pościeli hotelowej oraz szlafroków. Jest niezbędny w części gastronomicznej, a także w strefie spa i wellness, gdzie podlewa ogród. Bierze udział w wielu procesach, które są niewidoczne dla klientów, ale mogą wpłynąć na ich postrzeganie pobytu w hotelu czy pensjonacie. Więcej informacji można znaleźć w artykule: Uzdatnianie wody w ramach sektora HoReCa

Jakie są korzyści z uzdatniania wody w hotelu

Uzdatniona woda w hotelu to cenny, choć często pomijany skarb. Klienci będą zadowoleni z jakości wody i będą się czuli w obiekcie komfortowo. Właściciele zaoszczędzą też sporo na prowadzeniu kosztów stałych firmy. Można też zadbać o instalację wodno-kanalizacyjną budynku i urządzenia, które z niej korzystają, ustawiając odpowiednie parametry wody. Będą one służyły dłużej, a ryzyko wystąpienia korozji czy awarii znacznie się zmniejszy.

Uzdatnianie wody w hotelu zapewnia zadowolenie klientów

Woda nie jest czymś, na co często zwraca się uwagę, ale goście hotelowi zwracają na nią szczególną uwagę. W hotelowej łazience jest czysta, świeża, nie ma kamienia ani plam. Wiele osób zauważa różnicę w sposobie kąpieli i mycia włosów. Kondycjonowana woda nie podrażnia skóry i nie powoduje reakcji alergicznych. Chroni również wrażliwą skórę. Osoby z chorobami skóry będą szczególnie wdzięczne.

Uzdatnianie wody może wiele zmienić zarówno w pokoju hotelowym, jak i w barze czy restauracji. Należy pamiętać, że nawet kostki lodu wymagają wody o odpowiedniej jakości. Tylko dzięki niej można uzyskać przezroczyste kostki. Właściwości wody wpłyną również na smak i aromat przygotowywanych napojów i potraw. Do tego dochodzi strefa SPA z basenami.

Ważne jest, aby w dzisiejszych czasach zadbać o nawet najmniejsze szczegóły i zachować najwyższe standardy. Komfort to jedyny sposób na to, by klienci wciąż wracali. Jest to szczególnie ważne w dobie internetu i tego, że klienci przy podejmowaniu decyzji często kierują się opiniami.

Goście hotelowi mogą zaoszczędzić więcej dzięki uzdatnionej wodzie

Uzdatnianie wody w hotelu może przynieść ogromne oszczędności w wielu obszarach. Stacja uzdatniania wody szybko się zwraca i generuje zyski. Przede wszystkim, więcej gości jest polecanych i wyżej ocenianych. Będą oni polecać hotele znajomym i chętniej do nich wracają. Woda pozbawiona kamienia nie powoduje awarii urządzeń w hotelach. Zmniejsza to konieczność częstej wymiany sprzętu i zwiększa koszty serwisu. Dotyczy to pralek, zmywarek i czajników elektrycznych, a także ekspresów do kawy. Po trzecie, zmniejsza się ilość zużywanych środków czystości i detergentów. Środki chemiczne lepiej rozpuszczają się w miękkiej wodzie, która jest wolna od zanieczyszczeń. Aby osiągnąć doskonałe rezultaty, nie trzeba wydawać dużo. Można zmniejszyć liczbę potrzebnych preparatów nawet o połowę. Może to przynieść znaczne oszczędności na stałych kosztach miesięcznych!

Wyposażenie hotelu i instalacje w lepszym stanie

Jakość wody odnosi się do stanu urządzeń i instalacji wodnych. O dobrym stanie elementów i rur świadczy brak zanieczyszczeń powodujących powstawanie osadów. Światło rur jest wolne od wszelkich przerostów. Nie ma zagrożenia przedwczesną korozją i szybszym zużyciem. Przepływ jest stały i nie ma problemów z miejscowym przegrzaniem lub niedogrzaniem. Zmywarki i pralki, które korzystają z wody są w doskonałym stanie. Łatwiej jest utrzymać warunki gwarancyjne. Dotyczy to zarówno kotłów grzewczych, jak i innych urządzeń zasilanych wodą. Jest to ogromna korzyść dla obiektu, ponieważ oznacza, że budynek dłużej pozostaje w dobrym stanie, a naprawy i prace konserwacyjne są rzadsze. Wiąże się to z niższymi opłatami.

Ważne jest, aby sprawdzić stan armatury i wyposażenia. Większość pokoi gościnnych posiada łazienkę z kabiną prysznicową i szklanymi ścianami. Nie zostaną one poplamione przez miękką wodę. Płytki, baterie prysznicowe i krany nie będą poplamione przez osad. Pozwala to na łatwiejsze czyszczenie i mniejsze zużycie detergentów. Oznacza to również, że materiały mogą być zachowane w doskonałym stanie. Nie trzeba używać silnych detergentów w dużych ilościach, które mogą uszkodzić powierzchnie. Zamiast tego można użyć lekko zwilżonego ręcznika. Wyposażenie łazienki będzie służyło przez wiele lat. Sprzęt nie będzie wymagał tak częstej wymiany.

Jak uzdatniać wodę w hotelu

Istnieje wiele sposobów na poprawę jakości wody w pensjonatach i hotelach. Wiele z tych opcji zostało opisanych w artykule Filtry do wody dla hoteli. Większość właścicieli decyduje się na zainstalowanie centralnych przemysłowych sanityzatorów wody i kolumn węglowych . Jest to świetny sposób na ochronę instalacji i zapewnienie komfortu gościom w całym obiekcie. Woda zostaje zmiękczona i odzyskuje swój pierwotny smak, zapach i kolor. Jest również wolna od chloru. Niezbędna jest do tego filtracja mechaniczna. Czytaj więcej o Filtry przemysłowe do wody - zestawienie rozwiązań oraz Zmiękczanie przemysłowe - jakie urządzenia?

Woda z własnego ujęcia jest niezbędna. Odżelazianie wody jest ważnym i często wymaganym procesem. Wody te mogą mieć wysoki poziom żelaza i manganu. Muszą one zostać zredukowane. Odżelaziacze wody z wstępnym napowietrzaniem to najlepszy sposób na pozbycie się tego typu zanieczyszczeń. Wiele hoteli i pensjonatów zainstaluje lampy bakteriobójcze, które zapewnią stałą ochronę przed mikroorganizmami. Czasami może być wymagane zastosowanie innych urządzeń. Czytaj więcej: Przegląd technologii uzdatniania wody w przemyśle

Warto również rozważyć montaż odpowiednich filtrów, jeśli hotel/pensjonat posiada prężnie działającą sekcję gastronomiczną. Wkłady te zmiękczają wodę i poprawiają jej smak. Dzięki tym wkładom woda idealnie nadaje się do obróbki termicznej, np. do zasilania ekspresów do kawy, zmywarek gastronomicznych czy pieców konwekcyjnych. Informacje w artykule: Uzdatnianie wody do gastronomii. Jeśli chodzi o wodę basenową i strefę SPA, to odsyłam do artykułu: Technologie uzdatniania wody basenowej. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące najlepszych urządzeń do uzdatniania wody.

Jak wybrać system uzdatniania wody dla hotelu?

Do każdego miejsca należy podejść osobno. Różni goście mają różne potrzeby i różne usługi. Różnią się także wielkością obiektu, a także poborem wody. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań związanych z uzdatnianiem wody najlepiej skonsultować się ze specjalistą od uzdatniania wody. W przypadku wody pobieranej z własnego ujęcia wymagane są kompleksowe badania wody. Wymagana jest profesjonalna analiza wody. Ważne jest, aby porozmawiać z właścicielami o ich potrzebach i możliwościach finansowych w związku z inwestycją. Także o tym, gdzie stacja będzie zainstalowana.

Dopiero po zebraniu niezbędnych informacji można dokonać selekcji urządzeń i stworzyć projekt technologiczny. Do fazy realizacji można przystąpić po wzajemnych konsultacjach i akceptacji. Należy pamiętać, że niezależnie od tego, jak duża będzie stacja uzdatniania wody, to i tak będzie wymagała regularnych przeglądów i konserwacji. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, aby mieć pewność, że wybierze się stację uzdatniania wody, która spełni oczekiwania. W celu uzyskania takich konsultacji zapraszamy do kontaktu.


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.