14


sierpnia

Przemysłowe filtry do wody: przegląd rozwiązań


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

W wielu sektorach przemysłu uzdatnianie wody jest koniecznością. Różne gałęzie przemysłu wymagają wody o ściśle określonych parametrach. Woda przeznaczona do spożycia przez ludzi często musi mieć lepsze właściwości i mniej zanieczyszczeń. Odpowiednio dobrany filtr przemysłowy pomoże dopasować wodę do potrzeb. Oto lista najlepszych rozwiązań.

Przemysłowe uzdatnianie wody jest niezbędne!

Wiele firm uważa, że niezbędne jest odpowiednie przygotowanie wody do różnych rodzajów działalności przemysłowej. Każda działalność ma określone wymagania dotyczące jakości wody. W niektórych przypadkach woda jest niezbędną częścią produktu. W innych jest wymagana do prawidłowego działania. W innych zakładach konieczne jest poprawienie jakości wody, aby nadawała się do czyszczenia i celów sanitarnych. Więcej informacji na temat zastosowań wody w zakładach przemysłowych można znaleźć w artykule Czym jest woda procesowa i technologiczna.

W zależności od tego, do czego woda będzie używana, ważne jest dostosowanie jej parametrów. W niektórych przypadkach wystarczy zainstalować filtry mechaniczne. W innych ważne jest doprowadzenie wody do parametrów ultraczystych. Zastosowanie przemysłowych filt rów do wody może pomóc w osiągnięciu optymalnych właściwości. Temat ten był już poruszany w moim artykule Przegląd technologii uzdatniania wody dla przemysłu. Dziś będę kontynuował ten temat.

Przemysłowy filtr wody powinien być wydajny i trwały. Należy wybierać urządzenia z solidnymi komponentami, które są odporne na uszkodzenia i awarie. Przemysłowe filtry do wody są często wymagane do.

 • Woda może zostać ulepszona pod względem właściwości fizycznych i chemicznych
 • Do przygotowania i podgrzewania wody kotłowej
 • Przygotowanie wody chłodzącej
 • Produkcja wody ultraczystej
 • Demineralizacja wody to proces, który można wykorzystać do zmniejszenia zawartości minerałów w wodzie.
 • Kotły parowe są wykorzystywane do produkcji pary wodnej.
 • Do dezynfekcji wody
 • Aby zapobiec rozwojowi mikroorganizmów.

Każda branża ma swoje własne potrzeby

Każdy sektor przemysłowy ma specyficzne wymagania dotyczące jakości wody. Na tym blogu można znaleźć artykuły opisujące potrzeby różnych branż w zakresie przemysłowych filtrów do wody.

 • Uzdatnianie wody dla przemysłu farmaceutycznego
 • Woda chłodząca dla form wtryskowych
 • Jak uzdatniać wodę w rolnictwie?
 • Uzdatnianie wody w pralniach przemysłowych
 • Uzdatnianie wody dla wytwornic pary
 • Uzdatnianie wody produkcyjnej w sektorze spożywczym
 • Uzdatnianie wody dla myjni samochodowych
 • Jaki rodzaj wody jest używany do cięcia strumieniem wody? Technologia cięcia strumieniem wody

Problemy z wodą są powszechne.

Woda różni się składem i parametrami w zależności od tego, w jaki sposób jest spożywana. Redukcja zanieczyszczeń mechanicznych w wodzie to podstawa. Jest to najlepszy sposób na zabezpieczenie urządzeń i instalacji przed przytrzaśnięciem. Problemem jest wysoka twardość wody (Jak zmiękczyć twardą wodę?). Wiele zastosowań przemysłowych wymaga wody zdemineralizowanej (Demineralizacja w przemyśle - gdzie ma zastosowanie?) W wielu branżach, a zwłaszcza w przetwórstwie spożywczym, dezynfekcja odgrywa ważną rolę. Gdy woda jest pobierana z własnego źródła, problemem może być nadmiar żelaza i manganu. ).

Jak wybiera się przemysłowy filtr wody?

Nie ma "złotego środka" na uzdatnianie wody przemysłowej. Każda przemysłowa stacja uzdatniania wody musi być dobrana indywidualnie, zgodnie z konkretnymi potrzebami każdego klienta. Zawsze zaleca się kontakt ze specjalistą od uzdatniania wody. Każdy przypadek jest unikalny, ale zwykle zaczyna się od wywiadu w celu określenia potrzeb, celu, dla którego woda jest wymagana, oraz wymagań dotyczących parametrów. Wizyta na miejscu i profesjonalna analiza wody są często częścią procesu. Na podstawie zebranych informacji opracowywany jest projekt technologiczny. Jest on następnie omawiany w kolejnej fazie. Po zatwierdzeniu projektu można rozpocząć fazę wdrożenia. Ważna jest również konserwacja.

Przemysłowe filtry do wody - popularne rozwiązanie

Przemysłowe filtry do wody to tak naprawdę spektrum rozwiązań. Jak wspomniałem powyżej, powinny być one dopasowane do potrzeb i przeznaczenia wody. jest najczęstszym procesem potrzebnym do odżelaziania wody. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się odżelaziacze do wody przemysłowej, zmiękczacze wody i odwrócona osmoza. Na znaczeniu zyskują również przemysłowe lampy bakteriobójcze. Stacja uzdatniania wody do użytku przemysłowego może również obejmować kolumny węglowe i kolumny filtracyjne. Filtry Narurine są również uwzględnione. Uzdatnianie wody jest często wymagane w zakładach, wraz z przemysłowymi filtrami wody. Dziś skupię się na przytoczeniu kilku najważniejszych faktów dotyczących sprzętu, z którego korzystamy najczęściej.

Przemysłowe zmiękczacze wody

Jeśli chcesz chronić swój zakład przed kamieniem, przemysłowy zmiękczacz wody może być świetnym rozwiązaniem. W wielu branżach wysoka twardość wody jest szkodliwa. Może powodować znaczne straty wydajności, awarie i lokalne przegrzanie. Jest również niepożądana, ponieważ wpływa na jakość produktów na liniach produkcyjnych. Nie tylko firmy używają przemysłowych zmiękczaczy wody, ale także wiele innych obiektów publicznych, szpitali, gospodarstw rolnych i społeczności mieszkalnych. Przemysłowe zmiękczacze wody pozwalają uzyskać całkowicie miękką wodę.

Przemysłowe zmiękczacze wody są dostępne w pojedynczych jednostkach i zespołach, w zależności od wymagań konkretnego obiektu. Urządzenia te są często instalowane w parach. (Dwie kolumny wypełnione żywicą jonowymienną). Mogą one pracować równolegle lub naprzemiennie. W pierwszym przypadku oba cylindry pracują w sposób ciągły. Podczas regeneracji tylko jeden cylinder jest poddawany procesowi, podczas gdy drugi nadal działa. W drugim przypadku przemysłowe zmiękczacze wody pracują w trybie naprzemiennym, wahadłowym. Po uruchomieniu jednego cylindra, drugi pracuje dalej.

Przemysłowe dejonizatory wody

Odżelaziacze do wody przemysłowej to najlepsze rozwiązanie do redukcji żelaza i manganu w wodzie. Jest to powszechny i duży problem związany z ujęciami wody w domach. Żelazo, mangan i inne metale mają negatywny wpływ na wydajność i wygląd systemów wodnych, a także na stan urządzeń korzystających z wody. Rozwój bakterii żelazowych i manganowych jest jednym z najbardziej szkodliwych skutków.

Przemysłowe odżelaziacze wody wykorzystują różne metody. Odżelaziacze przemysłowe, które wykorzystują wstępne napowietrzanie, zostały uznane za najbardziej skuteczne i wydajne i nadają się do wszystkich warunków. Większość powszechnie dostępnych modeli posiada zewnętrzne napowietrzanie za pomocą aeratora z galwanizowanym hydroforem wodnym. Istnieją również urządzenia, które nie wymagają wstępnego napowietrzania. Mogą być one na przykład oparte na złożu typu Greensand.

Przemysłowa odwrócona osmoza

Przemysłowy proces odwróconej osmozy jest wysoce skutecznym i wydajnym rozwiązaniem. Oczyszcza wodę na najwyższym poziomie. Urządzenie to wykorzystywane jest w wielu przedsiębiorstwach, które wymagają wody demineralizowanej lub destylowanej. Urządzenia te są również wykorzystywane do odsalania wody. Przemysłowy system odwróconej osmozy przeznaczony jest do pracy ciągłej. Woda jest oczyszczana w sposób niezawodny i automatyczny.

Przemysłowe systemy odwróconej osmozy są wykorzystywane w następujących branżach: kosmetycznej i farmaceutycznej, spożywczej i elektronicznej, chemicznej oraz w laboratoriach i szpitalach. Przygotowują również wodę dla kotłowni oraz systemów ogrzewania i chłodzenia. Odwrócona osmoza jest również stosowana w mleczarstwie, a nawet do redukcji cukrów (odwrócona osmoza - redukcja cukru). Jest również wykorzystywana do oczyszczania ścieków (MBR i odwrócona osmoza w ściekach). Wysoka dokładność przemysłowej odwróconej osmozy otwiera niemal nieograniczone możliwości. Ważne jest, aby pamiętać, że to urządzenie nie jest niezależną jednostką. Woda powinna być przygotowana przed wysłaniem jej do membran. Dlatego istnieją przemysłowe zmiękczacze wody i przemysłowe odżelaziacze wody.

Warto zaznaczyć, że istnieją gotowe przemysłowe systemy odwróconej osmozy, a także takie, które zostały stworzone na potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa. Bardzo ważnym aspektem, który powinien być brany pod uwagę od samego początku, jest odpowiednia konserwacja.

Przemysłowe lampy bakteriobójcze

W zakładach przemysłowych, w których wymagana jest stała dezynfekcja wody, coraz częściej instalowane są przemysłowe lampy bakteriobójcze. Rozwiązanie to jest stosowane w przemyśle spożywczym, basenach, miejskich wodociągach i innych miejscach, w których wymagana jest stała i skuteczna ochrona przed rozwojem i rozprzestrzenianiem się mikroorganizmów. Udowodniono, że promieniowanie UV jest metodą, która daje 99%. Promieniowanie ultrafioletowe wpływa na DNA mikroorganizmów, niszcząc i zakłócając ich zdolność do namnażania się, a także funkcje odżywcze. Powoduje to szybką śmierć mikroorganizmów. Metoda ta jest doskonałym sposobem zapobiegania skażeniu mikrobiologicznemu.

Przemysłowe lampy bakteriobójcze są cenione z wielu różnych powodów. Po pierwsze, jak wspomniano powyżej, są one bardzo wydajne i skuteczne. Nie wytwarzają również żadnych produktów dezynfekcji. Skład chemiczny i właściwości organoleptyczne pozostają niezmienione. Eliminuje to konieczność stosowania jakichkolwiek środków chemicznych podczas eksploatacji i regeneracji. Więcej informacji można znaleźć w artykule Jak działają lampy bakteriobójcze.


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Podobne

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.