6


sierpnia

Przemysłowe filtry samoczyszczące Atlas Filtri Hydra BIG


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

Filtracja mechaniczna jest ważną gałęzią uzdatniania wody. Każdy zakład przemysłowy, nawet jeśli wykorzystuje wodę tylko do celów technicznych, powinien mieć podstawową ochronę przed zanieczyszczeniami, które mogą dostać się do systemu wraz z wodą. Atlas Filtri Hydra BIG to nowy produkt w tej dziedzinie. Odkryj jego zalety!

Filtracja mechaniczna w przemyśle

Filtracja mechaniczna jest ważnym segmentem w uzdatnianiu wody zarówno w zastosowaniach przemysłowych, jak i indywidualnych. Filtracja mechaniczna jest stosowana jako oddzielne rozwiązanie w celu ochrony instalacji i sprzętu. W ten sposób cząstki mechaniczne, takie jak piasek i żwir, rdza i drobne ciała stałe mogą być zatrzymywane na wkładach. Gdy cząstki te przepływają przez sekcje rur lub sprzęt, mogą powodować problemy z przepływem, a ostatecznie prowadzić do kosztownych awarii. Filtracja mechaniczna jest skutecznym sposobem zapobiegania takim sytuacjom. Mogą one wystąpić niezależnie od używanego źródła wody. Artykuł Mętność i sedymentacja w wodzie zawiera wiele informacji na temat zanieczyszczeń mechanicznych.

Drugą funkcją filtrów mechanicznych w zakładach przemysłowych jest wstępne filtrowanie wody przed jej uzdatnieniem. Filtry mechaniczne są często używane do wstępnego uzdatniania wody przed przemysłową odwróconą osmozą lub przemysłowymi zmiękczaczami wody. Chronią one nie tylko system wodny, ale także delikatne elementy stacji uzdatniania. Przedłuża to żywotność zarówno filtrów, jak i złóż. Filtry Narur są również w stanie oczyścić wodę, zanim dotrze ona do miejsca docelowego. Są one instalowane na przykład po odżelaziaczach wody przemysłowej, aby zatrzymać wytrącające się żelazo lub mangan. Są one bezpośrednio cenne w sektorze przemysłowym.

Jaki jest najlepszy filtr mechaniczny do zastosowań przemysłowych?

Przemysłowe filtry Narube stanowią istotną część opcji uzdatniania wody dla przemysłu. Istnieje wiele opcji. Istnieje wiele opcji. Oprócz dobrze znanego filtra narurowego, który można zamontować jako oddzielną jednostkę lub w zespole, dostępne są filtry wielokartridżowe i piaskowe kolumny sedymentacyjne. Najlepsze rozwiązanie jest określane na podstawie profesjonalnego badania wody i potrzeb przedsiębiorstwa. Stacja uzdatniania wody budowana jest na podstawie wywiadu, wizji lokalnej, wyników badania wody oraz potrzeb i profilu przedsiębiorstwa. Więcej o różnicach między filtrem narurowym a kolumną sedymentacyjną oraz o tym, kiedy stosować każde z tych rozwiązań, można przeczytać w artykule: Kolumna filtracyjna czy filtr narurowy z wkładem mechanicznym? Które rozwiązanie wybrać?

Oferujemy szeroką gamę przemysłowych filtrów mechanicznych

Oferujemy szeroką gamę przemysłowych filtrów mechanicznych. Możesz łatwo znaleźć urządzenie, które spełnia Twoje potrzeby. Ważne jest, aby zwracać uwagę na jakość i producenta. Tworzywa sztuczne użyte do produkcji, mikronaż, konstrukcja i rodzaj wkładów przełożą się na dokładność i trwałość podczas eksploatacji. Więcej na ten temat w artykule Ile mikronów potrzebuje filtr do wody? Belgijska marka Cintropur ze swoimi rękawami filtracyjnymi oraz włoski producent Atlas Filtri to dwa przemysłowe filtry mechaniczne, które zasługują na szczególną uwagę. Atlas Filtri Hydra BIG, samoczyszczący filtr przemysłowy przeznaczony wyłącznie dla sektora przemysłowego, został niedawno dodany do sklepu internetowego. Dziś nieco więcej o tym produkcie.

Samoczyszczący filtr przemysłowy Atlas Filtri Hydra BIG

Atlas Filtri Hydra Big , nowy produkt włoskiego producenta, uzupełnia linię Atlas Filtri Hydra o wysokowydajne urządzenie, które nadaje się do zastosowań przemysłowych. To samoczyszczące urządzenie najlepiej opisać jako półprzemysłowe. Sam producent stwierdził, że wielu użytkowników czekało na premierę tego filtra. Popyt i zainteresowanie były dość wysokie. Nie jest to zaskakujące, ponieważ produkt ten ma wiele zalet.

Samoczyszczący filtr przemysłowy Atlas Filtri Hydra BIG przeznaczony jest do instalacji i użytkowania w miejscach o dużym zapotrzebowaniu na wodę i wysokim natężeniu przepływu. Dane techniczne pokazują zakres od 6 do 15 m3/h. Atlas Filtri Hydra BIG jest produkowany we Włoszech przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Wszystkie nadają się do użytku z wodą pitną lub domową. Solidna konstrukcja to nie jedyna zaleta. W tym przypadku imponujący jest system samooczyszczania. Dzięki tej funkcji wkład filtrujący może działać znacznie dłużej. Nie ma konieczności tak częstej wymiany wkładu, ponieważ można go przepłukać. Ponieważ właściwości wkładu filtracyjnego mogą być odzyskiwane wielokrotnie, koszty operacyjne są niższe. Rozwiązanie to może również przynieść dodatkowe oszczędności dla przedsiębiorstwa.

Przemysłowe filtry samoczyszczące Atlas Filtri Hydra BIG są dostępne w wersjach z manometrami i bez.

Jak działa samoczyszczący filtr przemysłowy Atlas Filtri Hydra BIG?

Filtr przemysłowy Atlas Filtri Hydra BIG działa w oparciu o wkład siatkowy. Dla urządzenia dostępne są dwa wkłady o dokładności 50 lub 90 mikronów. Wkład RLH BIG wykonany jest z siatki poliestrowej, a wkład RAH BIG ze stali nierdzewnej. Oczyszczona woda przepływa przez dyfuzor filtra. Zanieczyszczenia osadzają się na wkładzie filtra. Płukanie wsteczne jest konieczne, gdy nagromadzi się duża ilość zanieczyszczeń. Można to zrobić ręcznie, przekręcając zawór lub automatycznie za pomocą urządzenia do płukania wstecznego. Więcej informacji na temat automatycznych urządzeń do płukania wstecznego można znaleźć na tej stronie: Filtr samoczyszczący z automatycznym płukaniem - przegląd produktów.

Po rozpoczęciu regeneracji powstaje wir wody w odwrotnym kierunku. Czyści to wkład, a zanieczyszczenia są wyrzucane przez lejek do kanalizacji. Proces jest szybki i trwa zaledwie kilka chwil. Atlas Filtri Hydra to przemysłowy, samoczyszczący system filtracyjny, który posiada specjalny mechanizm zapobiegający wtórnemu zanieczyszczeniu podczas płukania wstecznego. Jest to innowacyjne i wygodne rozwiązanie, które pozwala na długotrwałe użytkowanie.

Przemysłowe filtry samoczyszczące to strzał w dziesiątkę!

Przemysłowe filtry samoczyszczące to świetna opcja dla każdej branży lub miejsca o dużym przepływie wody. Produkt ten jest bardzo opłacalny i oferuje wysoki poziom filtracji mechanicznej. Skontaktuj się ze mną, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wyboru stacji uzdatniania wody dla przemysłu.

Sklep internetowy z przemysłowymi filtrami samoczyszczącymi Atlas Filtri Hydra Big można znaleźć tutaj

  • Filtr Atlas Filtri Hydra BIG

    948 PLN
  • Filtr Atlas Filtri Hydra BIG M

    Od: 1,051.00 00zl


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Podobne

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.