13


listopada

W jaki sposób działa Pentair IQsoft?


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

Zmiękczacze wody Pentair IQsoft to urządzenia wysokiej jakości. Mimo wysokiej ceny, cieszą się niesłabnącą popularnością. Wyróżnia je nietypowy wygląd, ale także wydajność. Urządzenia te wykorzystują nowe technologie, które pozwalają na oszczędzanie wody i soli w celach regeneracyjnych.

Według producenta, najpopularniejsza wersja zmiękczacza wody Pentair zużywa 99 litrów wody do regeneracji. Porównywalne urządzenia zużywają średnio o 40 litrów wody mniej. Mają dodatkowy etap regeneracji zwany backwash, który wypłukuje żywicę jonowymienną. Pentair stwierdził, że wstępne płukanie złoża produktu jest zbędne.

1. Tryb pracy.

Zmiękczacze wody Pentair IQsoft mogą być używane w standardowych trybach zmiękczania wody. Nie ma żadnych specjalnych różnic. Cały proces jest identyczny jak w przypadku innych stacji zmiękczania wody. Twarda woda (kolor czerwony), wchodzi do urządzenia i przepływa przez złoże filtracyjne. Podczas przepływu woda reaguje z żywicą jonowymienną. Jony sodu zastępują jony wapnia i magnezu zawarte w wodzie surowej. Spływa ona na dno, gdzie jest zasysana przez kosz, a następnie przez dystrybutor aż do wylotu głowicy. W ten sposób powstaje miękka (niebieska), woda.

2 Napełnianie zbiornika na sól

Urządzenie dodaje miękką wodę do przegrody, a następnie soli ją solą tabletkowaną na dwie godziny przed planowaną regeneracją złoża. Trwa to około 15 minut. Ważne jest, aby podczas standardowego trybu pracy zbiornik na sól był suchy. Zapobiega to zanieczyszczeniu soli. Mostki solne są częstą przyczyną awarii zmiękczacza wody. Zanieczyszczona sól może uniemożliwić tworzenie się solanki i nasycenie żywicy jonowymiennej jonami sodu. Podczas napełniania zbiornika soli można nadal korzystać z miękkiej wody w domu. Sanityzatory wody Pentair IQsoft mają proporcjonalną odnowę. Oznacza to, że zbiornik soli zostanie napełniony tylko taką ilością miękkiej wody, jaka jest niezbędna do odpowiedniego nasycenia soli przy danym zużyciu.

3. Przygotowanie solanki

Po napełnieniu zbiornika z solą, urządzenie czeka na powstanie odpowiedniego roztworu (sól i woda). Tabletki z solą powoli się rozpuszczają. Zbiornik jest uzupełniany wodą przez dwie godziny, zanim się zregeneruje. Standardowe rozwiązania pozostawiają wodę w zbiorniku z solą nawet przez dwie godziny, zanim będzie można ją zregenerować. Na ich działanie nie ma wpływu proces przygotowania solanki stosowany w zmiękczaczach wody Pentair IQsoft. Miękka woda jest zawsze dostępna w domu.

4 Ssanie płukania

Rozpoczyna się właściwa regeneracja zmiękczacza wody. Cylinder ze złożem jest wypełniony roztworem solanki . Woda z solą podawana jest od dołu do góry (up-flow regeneratio). Jest to bardziej efektywna metoda regeneracji złoża filtracyjnego. Solanka przepływa najpierw przez złoże "mniej zubożone", a następnie stopniowo przez złoże "zużyte". Żywica kationitowa przekształca "twarde" jony wapnia, magnezu i jony w "obojętne" jony sodu w trakcie przepływu solanki. Podczas regeneracji w domu powstaje twarda woda. Regeneracja jest zaplanowana na godzinę 2:00 w nocy, kiedy domownicy zużywają najwięcej wody.

5 Płukanie

Ten etap usuwa wszelkie pozostałości solanki ze złoża filtracyjnego. Surowa woda przepływa przez dystrybutor i od dołu przemierza całą żywicę. Kanalizacja jest w stanie usunąć wszelkie pozostałe jony sodu. Są to tak zwane popłuczyny. Bez tego etapu woda w domu może mieć słony smak. Gospodarstwo domowe może mieć twardą wodę po płukaniu łóżka. Po przepłukaniu złoża, urządzenie jest gotowe do przejścia w tryb pracy.

Zmiękczacze wody Pentair IQsoft dostępne są online.

 • Zmiękczacz wody Pentair IQsoft 12

  Oceniony na 5.00 z 5 Zapytaj o cenę
 • Zmiękczacz wody Pentair IQsoft18

  Oceniony na 4,80 5 Zapytaj o cenę
 • Zmiękczacz Pentair IQsoft 25

  Oceniony na 4,95 5 Zapytaj o cenę
 • Zmiękczacz Pentair IQsoft 9

  Ocena 5.00 z 5 Zapytaj o cenę

Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.