22


września

Wkłady filtracyjne Parker Hannifin - Najważniejsze informacje


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

Często jestem pytany przez firmy o wkłady do filtrów wodnych Parker Hannifin. Oto kilka szczegółów. Jakie informacje na ich temat są cenne? Do czego dokładnie są wykorzystywane? W jakich branżach mogą być przydatne?

Parker Hannifin

Parker Hannifin to duża firma, której produkty można znaleźć niemal wszędzie. Są one elementami skomplikowanych maszyn i systemów. Twierdzą, że tworzą produkty dla rynku napędów i sterowników. Ich działalność jest ogromna - obecnie istnieje 875 000 produktów produkowanych w 292 fabrykach. Rozwiązania Parkera są dostępne w 50 krajach.

Parker Hannifin oferuje szeroki zakres rozwiązań, w tym:

 • Bioproces
 • Elementy technologii medycznej
 • Podzespoły do klimatyzacji i chłodnictwa
 • Siłowniki i cylindry
 • Separatory i filtry
 • Pompy
 • Generatory gazu
 • Komponenty do zarządzania ciepłem i energią
 • Silniki, napędy i sterowniki
 • Systemy kontroli przepływu
 • Czujniki, monitory, regulatory
 • Komponenty dla przemysłu kosmetycznego
 • Komponenty dla przemysłu lotniczego
 • Uszczelki, węże i rury, a także rury
 • Zawory
 • Szybkozłącza

Produkty firmy Parker Hannifin można znaleźć niemal na każdym kroku. Produkty te są używane nawet w Kosmosie! Używane są na platformach wiertniczych, w szpitalach i laboratoriach, a także na statkach i w transporcie. Wykorzystywane są w wielu różnych branżach. Jako ciekawostkę można podać, że części Parker były wykorzystywane przy tworzeniu efektów specjalnych w takich filmach jak Szczęki, Titanic czy Harry Potter. Elementy znajdują się również w pociągach takich jak Pendolino, a także w samolotach, ekspresach do kawy i systemach rehabilitacyjnych. Niesamowite jest to, że można zobaczyć różnorodność działań.

Należy wspomnieć, że Parker Hannifin cieszy się dużym zaufaniem na światowym rynku. Firma ta była wielokrotnie utytułowana. Posiada certyfikaty w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Jej filozofia opiera się na zrównoważonym rozwoju i zadowoleniu pracowników. Komfort pracy załogi, jej wiedza i zadowolenie przekładają się na świetne wyniki biznesowe i sukces.

Parker Hannifin działa również w Polsce od 1992 roku. Jej główne biura można znaleźć w Warszawie lub we Wrocławiu.

Wkłady do filtrów wodnych Parker Hannifin

Parker Hannifin oferuje szeroki zakres wkładów do filtracji wody. Wkłady te nie są przeznaczone do oczyszczania z zanieczyszczeń mechanicznych, węgla, czy zmiękczania. Są one wyspecjalizowane i przeznaczone do konkretnych zadań. Parker Hannifin posiada serię, która jest dedykowana na przykład do sterylizacji wód butelkowanych. Są wkłady, które mogą poprawić klarowność napojów i chronić czystość dwutlenku węgla. Mają one również unikalną konstrukcję, która jest zupełnie inna niż w przypadku innych filtrów. Produkty te można porównać do tradycyjnego filtra narurowego pod wieloma względami. Mają one dwa wspólne elementy - obudowę i wkład. Każdy wkład filtrujący Parker Hannifin posiada oddzielną obudowę wykonaną z wysokiej jakości materiałów.

Producent twierdzi, że charakteryzuje się wysoką przepustowością, długą żywotnością oraz całkowitą obojętnością na właściwości produktu. Wkłady filtracyjne Parker Hannifin są przeznaczone do pracy w ekstremalnych warunkach. Filtry te mogą być stosowane do oddzielania cząstek stałych od cieczy. Filtry te znajdują zastosowanie w biotechnologii, wydobyciu oleju napędowego, przetwórstwie chemicznym, mikroelektronice oraz przetwórstwie spożywczym (czytaj też Uzdatnianie wody produkcyjnej dla sektora spożywczego).

Są to najpopularniejsze wkłady filtracyjne Parker Hannifin:

 • Wkłady sterylizacyjne do butelek z wodą
 • Wkłady do mikrobiologicznej sterylizacji wody
 • Wkłady do klarowania napojów
 • Wkłady filtracyjne dla przemysłu farmaceutycznego
 • Do różnych zastosowań, wkłady strunowe o dokładności od 0,5 do 150 mikronów

Wszystkie wkłady muszą być kontrolowane pod względem jakości przed wysyłką. Jest to test przepływu dyfuzyjnego w celu sprawdzenia integralności. Wkład jest płukany dużą ilością cieczy ultraczystej. Wkłady są osuszane przy użyciu powietrza uprzednio przefiltrowanego przez filtr HEPA. Kolejnym krokiem jest zamknięcie wkładów w ochronnym opakowaniu polietylenowym.

Jako jeden z etapów produkcji, wkłady są montowane. Wszystko zależy od zastosowania wkładów i działalności firmy.

Wkłady do zimnej sterylizacji Parker BEVPOR BR.

Wkłady te przeznaczone są przede wszystkim do stosowania w browarnictwie. Odbywa się to dzięki zastosowaniu mikrofiltracji. Wkłady do zimnej sterylizacji Parker BEVPOR BR są przeznaczone do usuwania określonych mikroorganizmów. Mikroorganizmy te mogą zepsuć właściwości organoleptyczne piwa. Ten element pozwala na sterylizację piwa bez utraty jakości.

Wózki do sterylizacji na zimno Parker BEVPOR BR składają się z membrany z dużą plisą na górze i zintegrowaną warstwą prefiltracji. Oryginalne membrany z polietylenosulfonu zostały wykorzystane przez producenta. Membrana PES chroni piwo przed niepożądaną mikrobiologią, zachowując jego pełne właściwości i jakość. Zachowany zostaje profil smakowy piwa oraz wydłużony okres przydatności do spożycia. Wkłady do zimnej sterylizacji Parker BEVPORBR posiadają certyfikat zgodności z wymogami USA i UE w zakresie jakości i bezpieczeństwa kontaktu z żywnością.

Wkłady do zimnej sterylizacji Parker BEVPOR BR są doskonałym rozwiązaniem zapewniającym niższe koszty stabilności mikrobiologicznej i niższe koszty eksploatacji. Są również ekonomiczne ze względu na długi okres użytkowania.

Wkłady filtracyjne do sterylizacji Parker ASEPT-X

Wkłady sterylizujące Parker-ASEPTX to wkłady przeznaczone głównie dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. Wkłady te zapewniają większe bezpieczeństwo mikrobiologiczne i niższe koszty przetwarzania wrażliwej żywności. Wkłady sterylizujące Parker ASEPTX mogą być stosowane w celu całkowitego zabezpieczenia procesu sterylności, zmniejszenia kosztów urządzeń procesowych SIP oraz zwiększenia czystości mikrobiologicznej.

Wkłady sterylizujące Parker-ASEPTX są również odpowiednie dla przemysłu mleczarskiego,. Wiele procesów tworzy ciepłe i wilgotne środowisko, które może prowadzić do wzrostu mikroorganizmów. Wkłady te zapobiegają ich rozwojowi. Komponenty te zapewniają, że każdy gaz, który ma kontakt z żywnością, czy to podczas przygotowywania produktu, czy pakowania, musi zostać wysterylizowany. Jest to najlepszy sposób na zapobieganie zanieczyszczeniom.

Należy zwrócić uwagę na trwałość komponentu. Wkłady filtrów sterylizacyjnych Parker ASEPTX wytrzymują regularne cykle sterylizacji, bez odprowadzania kondensatu. Wkłady są również w stanie wytrzymać warunki wysokiego ciśnienia i temperatury występujące w wielu procesach przedsiębiorstwa.

System zapewnienia jakości dwutlenku węgla Parker PCO2 (Avrotech)

System zapewnienia jakości dwutlenku węgla Parker PCO2 (Avrotech), to ostatni filtr, o którym warto wspomnieć. System ten stosowany jest w przemyśle spożywczym do sterylizacji dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla znajduje się najczęściej w napojach i butelkach z wodą. Służy on do gazowania napojów i zabezpiecza je przed rozwojem mikroorganizmów. Dwutlenek węgla musi być oczyszczony zanim zostanie zastosowany do jakiegokolwiek produktu.

Węgiel aktywny jest bardzo często wykorzystywany w procesie sterylizacji i oczyszczania dwutlenku węgla. Jednak ten może nie być w stanie poradzić sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami w dwutlenku węgla. Wkłady Parker PCO2 Carbon Dioxide Quality Assurance System Avrotech wykorzystują wielowarstwową technologię adsorpcji, która rozwiązuje ten problem. Modele MAXI i MPlus mają trójwarstwowy adsorbent. Jest on dostarczany w łatwych do wymiany wkładach.

Dostępne są wkłady Parker Hannifin.

Parker Hannifin oferuje wkłady filtracyjne w konkurencyjnej cenie. Zadzwoń do nas już dziś, aby uzyskać spersonalizowaną wycenę. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź zakładkę kontakt.


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.