2


marca

Wymiary wkładów do filtracji narurynu


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza SHARP UA-HD60EL Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X5 Kup teraz
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA Kup teraz

Wybór odpowiedniego wkładu do filtra narurowego może nie być łatwy. Do wkładów filtracyjnych stosuje się różne wymiary i oznaczenia. W dzisiejszym artykule omówimy wymiary wkładów filtracyjnych oraz skróty, które znajdują się przy nich.

Popularne są filtry narurskie

Jednym z najczęściej stosowanych produktów do uzdatniania wody są filtry Narur. Mogą być one wykorzystywane na wiele sposobów. Mogą być stosowane jako filtry wstępne, rozdrabniające lub samodzielnie. Wkład filtracyjny w dyfuzorze jest tym, co w dużej mierze decyduje o przeznaczeniu filtra narurskiego. To właśnie dzięki niemu filtr Narurine może być stosowany jako filtr mechaniczny, zmiękczający, węglowy czy odżelaziający. Dodatkowe informacje dostępne są w artykułach: Filtry mechaniczne - do czego służą, Ile mikronów powinny mieć filtry do wody?

Istnieje wiele opcji wkładów do filtrów narurowych

Sklep internetowy oferuje szeroki wybór wkładów do filtrów. Wśród tych wkładów znajdują się nie tylko wkłady mechaniczne, które są bardzo popularne, ale także wkłady specjalistyczne, takie jak odżelaziające czy zmiękczające, wkłady węglowe. Pamiętajmy, że wkłady filtracyjne mogą być stosowane przez filtry narurowe, jak i kuchenne. Ważne jest, aby używać tylko wkładów wykonanych przez cenionych producentów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że produkt jest bezpieczny i trwały. Będziemy mogli również zagwarantować jego skuteczność. Czytaj więcej: Uwaga na tanie wkłady filtracyjne Oprócz standardowych wkładów będziemy mogli spotkać się również z zestawami, które są wkładami do ciepłej wody. W pewnym sensie membrana osmotyczna to wkład, który ma swoje wymiary.

Co warto wiedzieć o wymiarach i oznaczeniach wkładów filtracyjnych?

Różne oznaczenia wkładów filtracyjnych możemy zauważyć, gdy je przeglądamy. Nie zawsze łatwo jest zrozumieć, co te oznaczenia oznaczają. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, co to znaczy, że wkład ma 10 lub 20 cali długości. Pokaże również, jak mierzy się go w centymetrach.

Wkłady do filtrów 5-calowych

Wkłady 5-calowe są rzadko spotykane. Wkłady te mają długość około 6,35 centymetra i średnicę 2,5 cala. Ze względu na swoje rozmiary są zwykle stosowane do oczyszczania wody tylko z jednego punktu. Przepływ wody nie powinien przekraczać 1,0 g/min. Mogą być zainstalowane w kuchni, domku letniskowym lub działkowym z jednym punktem poboru wody. Wkład 5-calowy może być zainstalowany w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Ze względu na małą powierzchnię filtracyjną najpopularniejsze są wkłady sedymentacyjne 5-calowe. Można również znaleźć ten rozmiar we wkładach węglowych, zmiękczających lub odżelaziających, ale raczej nie jest to preferowane rozwiązanie. Woda musiałaby być czysta, a pobór wody minimalny. Czytaj także: Dlaczego wody z filtrów narurynowych nie są uzdatniane?

Wkłady do filtrów 10-calowych

Wkłady 10-calowe mają długość około 25,5 cm (10 cali) i średnicę około 6,35 cm (lub 2,5 cala). Ten wkład jest standardem. Ten rozmiar oferuje największą różnorodność typów wkładów. Dostępne są trzy rodzaje wkładów mechanicznych: sznurkowe, piankowe i siatkowe. Istnieją trzy rodzaje wkładów węglowych 10-calowych: blok węglowy, bloki węglowe i granulat węglowy. Istnieją również wkłady specjalistyczne, które mierzą 10 cali, takie jak ceramiczne, odżelaziające i blok węglowy. W szerokiej ofercie znajdują się również wkłady dwustopniowe: sedymentacyjno-degelatynujące, sedymentacyjno-węglowe, sedymentacyjno-zmiękczające.

Wkłady 10-calowe służą do różnych celów. Wkłady mechaniczne 10-calowe mogą być instalowane na głównym przyłączu mieszkań lub domów jednorodzinnych. Wkłady węglowe, odżelaziające i zmiękczające mogą być instalowane w pobliżu jednego źródła wody, którym najczęściej jest kran lub dedykowana wylewka kuchenna.

Wkłady filtracyjne do 20-calowych filtrów typu slim

To właśnie dlatego wkład do filtrów 20-calowych Slim nosi nazwę Slim. Mierzy on 20 cali długości, czyli ponad 50 cm. Jednak jego średnica to tylko 2,5 cala (6,35 cm). Ten typ różni się od wcześniej opisanego 10-calowego długością. Jest on zaliczany do grupy standardowej. Wkłady 20 Slim mogą być stosowane w miejscach o dużym przepływie wody. Często instalowane są przy głównych przyłączach większych domów jednorodzinnych. W przypadku standardowych wkładów 20-calowych Slim istnieje wiele opcji: zmiękczanie, zmiękczanie oraz węgiel.

BB 10-calowe wkłady filtracyjne Narurine (typ Big Blue)

Wkłady Big Blue 10 cali mierzą 4,5 cala średnicy. Jest to około 11,4 cm. Wkłady te są dwukrotnie wyższe niż ich średnica. Jest to najbardziej znany typ. Wkłady BB10 mogą być używane jako standardowe wkłady. Ze względu na większą powierzchnię czynną, filtry tego typu mogą być stosowane przy większym natężeniu przepływu. Mogą być instalowane na głównej linii wodociągowej w domu jednorodzinnym. Charakteryzują się dużą powierzchnią filtracyjną. Mają większą trwałość i żywotność niż pozostałe rodzaje wkładów. Wkłady typu Big Blue 10 są małe i nie zajmują dużo miejsca. Można je zainstalować w domu jednorodzinnym lub mieszkaniu. Istnieją trzy przyłącza do obudowy wkładów BB10: 1', 1/2' i 1'.

Wkłady filtracyjne narurynowe BB 20 cali (Big Blue)

Wkłady typu Big Blue 20 mają jak w nazwie średnicę 4,5 cala czyli około 11,4 cm i długość 20 cali. 20 cali to około 50,8 cm. Są to największe i najbardziej wydajne wkłady filtracyjne. Wkłady te instaluje się przy głównych przyłączach do domów. Jest ich wiele rodzajów: zmiękczające, sedymentacyjne, odżelaziające i węglowe. Zalecane są do instalacji o dużej ilości zanieczyszczeń. Oczyszczają wodę z piasku, mułu i rdzy. Instalacja wkładów typu Big Blue 20 powoduje bardzo małe spadki ciśnienia.

Wkłady świecowe

Wkłady świecowe mają średnicę 1,5 cala (lub około 4 cm) i wysokość 10 cali (lub około 25,5 cm). Wkłady te dostępne są również w filtrach podzlewozmywakowych. Istnieją dwa rodzaje wkładów świecowych: z gwintem na końcu lub bez. Kołek na końcu jest elementem, który nadaje im nazwę. Trzpień ten znajduje się na obudowie. Istnieje wiele opcji wkładów świecowych: węglowe, z glinki ceramicznej, sedymentacyjne.

Wkłady liniowe 2-calowe

Te liniowe wkłady mierzą około 25 cm długości i 5 cm szerokości. Wkłady te są stosowane w systemach odwróconej osmozy do uzdatniania wody. Aby poprawić jakość wody. Mogą być również stosowane jako część innego filtra. Nie są przeznaczone do stosowania samodzielnie jako urządzenia do uzdatniania wody. Cały wkład liniowy jest wymieniany. Wewnątrz nie ma oddzielnych elementów, takich jak wkład i dyfuzor. Cechą charakterystyczną wkładów liniowych jest liniowy przepływ wody przez obudowę. Ma on niewielkie rozmiary, ale mimo to osiąga wysoką skuteczność i wydajność. Dostępnych jest kilka rodzajów wkładów liniowych: węglowe, mineralizujące, bioceramiczne, węglowe, sedymentacyjne i zmiękczające.

Wkłady liniowe 2,5 cala

2,5 cala to średnica wkładów liniowych. Mierzy ona około 6,5 cm. Ich długość to 11 cali. Przekłada się to na około 28 cm. Przez całą długość wkładu płynie w nich woda. Wkłady te są nieco grubsze od liniowych 2 calowych. Stosowane są również w niektórych modelach filtrów kuchennych, takich jak odwrócona osmoza czy nowoczesne filtry podzlewozmywakowe. Stosuje się je w filtracji wstępnej. Wkłady liniowe 2,5 cala występują w różnych rodzajach: sedymentacyjne, węglowe, odżelaziające, zmiękczające. Większa powierzchnia filtracji oznacza dłuższy czas kontaktu wody z materiałem filtracyjnym.


Popraw jakość powietrza w swoim domu. Sprawdź ofertę OxyShop.pl:

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AP35 H Kup teraz
Oczyszczacz powietrza Airdog X3 Kup teraz
Klimatyzator przenośny Senja KP26W z Wi-Fi Kup teraz

Redakcja "Życie bez smogu"

Komentarze (0)

O nas

Życie bez smogu

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami, ponieważ, nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym powietrzem i pić brudnej wody - sprawdźcie polecane przez nas produkty i przekonajcie się sami.