Ranking klimatyzatorów

Klimatyzatory Premium są niezawodne, praktycznie bezgłośne, mają największą funkcjonalność i są w stanie utrzymać idealny mikroklimat niezależnie od pory roku. Nasza ocena najlepszych klimatyzatorów bierze pod uwagę nie tylko właściwości urządzenia, funkcje oraz stosunek ceny do jakości.

TOP 1
ranking-photo
Klimatyzator przenośny NOXA NXP-35APO1-CA

To nasz numer jeden. NOXA to marka, która tworzy doskonałe klimatyzatory dla użytkowników oczekujących niezawodności i łatwości obsługi. To wysokiej jakości urządzenie spełniające najwyższe wymagania użytkowników.

Działanie klimatyzatora przenośnego NOXA oparte jest na mechanizmie znanym z lodówek. Tutaj temperatura jest kontrolowana poprzez zasysanie ciepłego powietrza i przepuszczanie zimnego powietrza przez parownik i odprowadzanie go na zewnątrz przez skraplacz. Wymiana powietrza jest możliwa dzięki zastosowaniu rury, która zwykle wyprowadzana jest przez okno. Gdy temperatura powietrza w chłodzonej przestrzeni osiągnie żądaną wartość, zaświeci się dioda LED funkcji zarządzania energią, a urządzenie przejdzie w tryb czuwania, co zmniejszy zużycie energii o 95%.

Przycisk FAN umożliwia wybór jednego z czterech ustawień prędkości wentylatora: LOW – niska prędkość, MID – średnia prędkość, HI – wysoka prędkość oraz AUTO – automatycznie dostosowywana do warunków panujących w pomieszczeniu. Funkcja SWING powoduje, że falownice poruszają się automatycznie, dzięki czemu można równomiernie rozprowadzić schłodzone powietrze w całym pomieszczeniu. Urządzenie może również pracować w trybie osuszania.

Mobilny klimatyzator Noxa NXP-35APO1-CA doskonale nadaje się do chłodzenia niewielkich pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Jest to urządzenie szczególnie ekonomiczne - po osiągnięciu pożądanej temperatury w pomieszczeniu klimatyzator przechodzi w tryb czuwania, zmniejszając tym samym zużycie energii aż o 95%, czyli do 0,5 W. Można nim sterować zdalnie. Ma wymiary: 466x397x765mm i cechuje się klasą energetyczną A. Jego zalety to:

  • - łatwa instalacja;
  • - zmiana kierunku chłodzenia;
  • - funkcja osuszania;
  • - filtr antybakteryjny;
  • - tryb automatyczny.

1 599,00 zł

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
Blaupunkt Moby Blue S 1111T - klimatyzator przenośny

Blaupunkt Moby Blue S 1111T to klimatyzator przenośny, którego moc chłodnicza wynosi 3,2 kW, natomiast przepływ powietrza sięga 280 m³/h. Urządzenie przeznaczone jest do użytku w pomieszczeniach o powierzchni do 30 m².

Klimatyzator został przystosowany do pracy w czterech prędkościach. Można zaprogramować go tak, aby sam sterował tempem obrotów wentylatora, uwzględniając wyjściową i docelową temperaturę powietrza. W przypadku tego urządzenia zakres dostępnych temperatur wynosi od 18 do 32 st. C.

Chłodne powietrze jest równomiernie rozprowadzane po pomieszczeniu dzięki funkcji swing, czyli automatycznej oscylacji klapek nawiewu.

2799.00 zł

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
LG przenośny PA11WS Dual Inverter z funkcją sterowania Wi-Fi

W naszych testach drogowych stwierdziliśmy, że urządzenie to jest stosunkowo ciche jak na swoją wydajność i łatwe do przenoszenia w razie potrzeby. Dzięki wbudowanemu WiFi możesz rozpocząć lub zatrzymać chłodzenie zdalnie, pomagając zoptymalizować pomieszczenie przed wejściem. Możesz też zdecydować się na użycie urządzenia Amazon Alexa lub Google Assistant do sterowania nim, aby uzyskać najwyższą elastyczność i łatwość. Możesz ustawić go na tryb chłodzenia, tryb wentylatora lub tryb suchy, pomagając znaleźć idealne środowisko w oparciu o to, jaki rodzaj dnia jest (np. gorący i wilgotny lub deszczowy i wilgotny). Stwierdziliśmy również, że elementy sterujące urządzenia są przejrzyste i łatwe w użyciu.

2999,00 zł

Kup teraz
TOP 4
ranking-photo
Electrolux EXP34U338HW

Urządzenie Electroluxa - wraz z nazwą " EXP34U338HW " - jest przeznaczone do chłodzenia jednego pomieszczenia, nawet niewielkiego. Większość domów powinna być odpowiednia, chyba że masz dużą otwartą przestrzeń. Ale nie chodzi tylko o chłodzenie, i tu właśnie w grę wchodzi całoroczne użytkowanie. Urządzenie Electrolux jest również przeznaczone do ogrzewania, usuwania wilgoci z powietrza i filtrowania powietrza w przypadku alergii. Można powiedzieć, że jest to rozwiązanie typu "wszystko w jednym". Mimo że urządzenie Electrolux jest przedstawiane jako przenośne i wyposażone w kółka ułatwiające jego przenoszenie, w rzeczywistości wcale nie jest takie przenośne. Samo urządzenie jest duże, ma 760 mm wysokości i choć nie jest zbyt głębokie, z tyłu ma otwory wentylacyjne i przewody, które zwiększają jego całkowitą powierzchnię.​

2499,00 zł

Kup teraz
TOP 5
ranking-photo
Black+Decker klimatyzator przenośny BXAC9000E

To urządzenie o mocy 8000 BTU schłodzi Twoją sypialnię, nie dając Ci spać w nocy. Jest cichszy niż inne przenośne klimatyzatory, a waga 53 funtów nie nadwyręży mięśni przy przenoszeniu go. Ma mniejszy sugerowany obszar chłodzenia, więc najlepiej sprawdzi się w biurze lub małej sypialni. Filtr wysuwa się z tyłu, co ułatwia dostęp w celu czyszczenia, a dołączony pilot oznacza, że nie trzeba przerywać pracy ani wstawać z łóżka, aby zmienić ustawienia.

1999,00 zł

Kup teraz