Ranking masek antysmogowych

Maski antysmogowe zyskują coraz większą popularność, ze względu na rosnące zanieczyszczenie powietrza w polskich miastach. Poniżej przedstawiamy ranking najpopularniejszych modeli.

TOP 1
ranking-photo
Maska półmaska ochronna antywirusowa FFP3

To półmaska filtrująca, która ma następujące cechy:

  • - wielowarstwowy materiał filtracyjny: polipropylen
  • - klips na nos do formatowania półmaski w nosie;
  • - plastikowy zawór wydechowy;
  • - opaska na głowę wykonana z plecionych nici gumowych;
  • - mocowanie opaski wykonanej z tworzywa sztucznego;
  • - wewnętrzna wyściółka, poprawiająca szczelność i komfort użytkowania.

Półmaska została zaprojektowana w taki sposób, aby łatwo było nią oddychać. Ze względu na anatomiczny kształt, zacisk na nos i piankę pod spodem, półmaskę można łatwo dopasować do większości kształtów twarzy, aby uzyskać odpowiednią szczelność. Półmaska filtrująca przeznaczona jest do ochrony układu oddechowego przed aerozolami cząstek stałych oraz na bazie wodyy, dla których TLV wynosi ≤0,05 mg/m3 tak długo, jak stężenie fazy rozproszonej nie przekracza 30 x TLV.

12,00 zł

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
Maska ochronna filtr N99 + 2 szt. filtr z jonami srebra N95

W trakcie pandemii koronawirusa maski te stały się narzędziami ratującymi życie dla personelu medycznego i innych pracowników pierwszej linii w walce z COVID-19. Te maski nie są maskami chirurgicznymi. Podczas gdy maski chirurgiczne luźno przylegają do twarzy, umożliwiając przedostawanie się cząstek przez boki, maski oddechowe są zaprojektowane tak, aby tworzyć uszczelnienie wokół twarzy, dzięki czemu odfiltrowują większość cząstek. Zapewniają najlepszą możliwą ochronę. Maska jest odporna na działanie cząstek na bazie oleju, takich jak rozpuszczalniki i pestycydy.

159,00 zł

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
Maska ochronna z filtrem N95 z jonami srebra

Ma pięć warstw i wykonana jest z włókna oraz tkaniny. Filtruje 95% substancji i cechuje się poziomem ochrony FFP2. Posiada element usztywniający, który pozwala dopasować się do kształtu twarzy, Dzięki temu możesz normalnie mówić i oddychać. Maskę należy zdezynfekować po każdym użyciu. Dezynfekcję przeprowadza się natychmiast po użyciu półmaski, spryskując ją od wewnątrz środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu.

99,00 zł

Kup teraz
TOP 4
ranking-photo
FFP3/N99/EN149/P3

Tylko maski FFP3 (w przybliżeniu odpowiadające międzynarodowym normom, takim jak N99, EN149 i P3), skutecznie chronią użytkownika przed aerozolami kropelkowymi, cząsteczkami białka, wirusami, bakteriami, grzybami i zarodnikami, a nawet przed bardzo niebezpiecznymi pyłami, takimi jak włókna azbestowe. W przeciwieństwie do prostych masek chirurgicznych, takie wysokiej jakości maski filtrujące mogą chronić użytkownika – w tym przed wysoce zakaźnym patogenem, takim jak odra czy gruźlica.

21.55 zł

Kup teraz
TOP 5
ranking-photo
FFP2/N95/KN95

Maski FFP2 (odpowiednik innych międzynarodowych standardów znanych jako maski N95, KN95 i P2) stają się coraz bardziej powszechne. Zapewniają pewien poziom ochrony przed wirusami i zanieczyszczeniem.

15.89 zł

Kup teraz
TOP 6
ranking-photo
Półmaski FFP

Oprócz masek chirurgicznych, dostępne są również półmaski z efektem prawdziwego filtra. Są one powszechne w przypadku osób pracujących w zapylonym środowisku lub z aerozolami. Są one dostępne jako maski jednorazowe, zwykle wykonane z silnie sprasowanej celulozy z wkładem filtrującym i zaworem wydechowym, lub jako maski z tworzywa sztucznego, do których następnie wkłada się odpowiedni filtr. Tylko maska klasy FFP 3 odfiltruje enzymy i wirusy. Chociaż maski o poziomie ochrony FFP1 są lepsze niż maski chirurgiczne, nie zapewniają pożądanej ochrony przed wirusami.

5,66zł

Kup teraz
TOP 7
ranking-photo
Maski chirurgiczne

Takie maski są profesjonalnym odpowiednikiem maski z tkaniny. Składają się z cienkiej jednorazowej bibułki i polaru i są używane przez lekarzy i asystentów przede wszystkim w celu ochrony pacjentów na stołach operacyjnych przed zakażeniem drobnoustrojami i patogenami. Jeśli osoba nosząca maskę kaszle lub kicha, większość kropelek z ust i gardła zostaje uwięziona w masce. Maseczki mogą skutecznie chronić przed infekcjami wirusowymi. Co ważniejsze, uniemożliwiają ludziom dotykanie ust lub nosa (co większość ludzi robi instynktownie).

12.96 zł

Kup teraz