Ranking nawilżaczy powietrza

Nawilżacze powietrza przydają się wszędzie tam gdzie występują zbyt mała lub nadmierna wilgotność powietrza. W tym rankingu opiszemy trzy najlepsze urządzenia tego typu.

TOP 1
ranking-photo
Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Coway APMS-0815C Hue&Healing

Jest wyjątkowym oczyszczaczem powietrza, ponieważ nie tylko skutecznie oczyszcza powietrze, ale także nawilżę pomieszczenie, w którym się znajduję. Przeznaczony głównie do sypialni, ale może też być wykorzystywany w biurze, gdzie często występują problemy z suchym powietrzem. Zalecana powierzchnia oczyszczania powietrza to 56m², a zalecana powierzchnia nawilżania to 25m². 3-stopniowy system filtracji z nawilżaniem. Jak widać oczyszczacz i nawilżacz powietrza Coway APMS-0815C Hue&Healing nie jest potężną maszyną, ale stosunek ceny do jakości i funkcji każe nam go uznać za lidera rankingu.

APMS-0815C oczyszcza powietrze w pomieszczeniach i jednocześnie zapewnia odpowiednią wilgoć, która chroni przed wirusami i bakteriami. Jest tak cichy, że nikomu nie przeszkadza w dzień ani w nocy. Dzięki temu możesz spokojnie pracować w ciągu dnia i spać całą noc bez poczucia lepkości, wysuszenia i z pewnością właściwie nawilżonego powietrza. Certyfikat „Quiet Mark” zapewnia cichy szept na poziomie zaledwie 22 decybeli.

Dzięki efektowi nawilżania do 450 ml/h bardzo szybko osiąga i utrzymuję optymalną wartość nawilżenia 40-60%. Jeśli wilgotność jest zbyt niska, twoja skóra może wyschnąć, a jeśli wilgotność jest zbyt wysoka, mogą się rozprzestrzeniać bakterie i wirusy. Dlatego wzbogaca powietrze ultra-cienką mgiełką o gęstości 0,0001, aby utrzymać jakość powietrza na optymalnej wartości wilgotności dla zdrowego, doskonałego snu.

Wskaźnik jakości powietrza — wskaźnik My LED dostarcza w czasie rzeczywistym informacji o jakości powietrza, przełączając się między czterema różnymi kolorami. Obecny jest tu tryb automatyczny w którym prędkość wentylatora jest całkowicie automatycznie dostosowywana do panującej jakości powietrza. Gdy w pomieszczeniu robi się ciemno, reaguje czujnik światła i włącza się tryb uśpienia. Tryb Turbo - Wentyluje i rozprowadza powietrze w zwolnionym tempie z maksymalną wilgotnością.

1 699,00 zł

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
Oczyszczacz powietrza Warmtec AP350W z nawilżaczem

Na drugim miejscu plasuje się oczyszczacz powietrza Warmtec AP350W z nawilżaczem. Ma wydajność 300 ml/h i zbiornik na wodę 5 l. Jego zalety to:

  • - 4-stopniowa kontrola mgły,
  • - dotykowy wyświetlacz LCD,
  • - jonizator
  • - niski pobór mocy,
  • - regulowany kierunek dopływu pary,
  • - higrostat elektroniczny,
  • - automatyczna kontrola poziomu wilgotności,
  • - wskaźnik temperatury powietrza (°C/°F),
  • - funkcja snu,

Nawilżacz wykorzystuje generator ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, który rozbija wodę na drobne cząsteczki o średnicy około 1-5 mikronów. System wentylacji wdmuchuje odparowaną wodę do suchego powietrza, aby osiągnąć wymaganą wilgotność w pomieszczeniu. Nawilżacz pracuje z wydajnością 300 ml na godzinę. Dodanie 5 litrowego zbiornika na wodę pozwala nawilżać pomieszczenie bez konieczności uzupełniania zbiornika nawet przez 16 godzin. Jeśli w zbiorniku nie ma wody, urządzenie automatycznie przestanie nawilżać, a na wyświetlaczu pojawi się ikona i rozlegnie się sygnał dźwiękowy.

2 499,00 zł

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
Oczyszczacz i nawilżacz powietrza IDEAL AW60

Miejsce na podium zajmuje IDEAL AW60. AW60 monitoruje wilgotność powietrza za pomocą higrostatu i uwalnia odpowiednią ilość wilgoci do powietrza w celu utrzymania optymalnej wartości 40-60% wilgotności względnej powietrza. Dyski nawilżające o specjalnej strukturze obracają się w wodzie. Dzięki temu powietrze jest nawilżane poprzez higieniczne odparowywanie na zimno, a nawet najmniejsze cząsteczki są wiązane w wodzie i jednocześnie oddzielane. Antybakteryjne dyski nawilżające CleanCel® można zdemontować pojedynczo – doskonale nadają się do wygodnego i dokładnego czyszczenia np. w zmywarce.

Działanie antybakteryjne sprzętu CleanCel® wewnątrz zbiornika na wodę hamuje rozwój zarazków i zapewnia dobrą jakość wody. Ma też wygodny wskaźnik poziomu wody. Urządzenie posiada filtr kombinowany (filtr HEPA i filtr z węglem aktywnym) filtrujący dopływające powietrze – już przed jego umyciem i nawilżeniem. Obsługa jest intuicyjna i pozwala na sterowanie wszystkimi funkcjami, takimi jak automatyczne/ręczne poziomy, PlasmaWave®, blokada klawiszy, timer, poziom wody, wskaźnik wilgotności powietrza.

1 199,00 zł

Kup teraz
TOP 4
ranking-photo
Wentylator DYSON AM10

Jeśli masz astmę, to nie szukaj dalej niż ten nawilżacz Dyson, który uzyskał certyfikat przyjazny dla osób z astmą i alergią od Amerykańskiej Fundacji Astmy i Alergii (AAFA). Dzięki technologii światła ultrafioletowego ten nawilżacz zabija 99,9% bakterii, zanim rozproszy chłodną mgiełkę w suchym powietrzu w Twoim pokoju. Funkcja inteligentnej kontroli klimatu pomaga utrzymać stały poziom wilgotności bez nadmiernego nawilżania, które może być szkodliwe dla osób z astmą.

2 199,99 zł

Kup teraz
TOP 5
ranking-photo
Nawilżacz powietrza Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier 2

Nawilżacze powietrza to doskonałe urządzenia, dodają wilgoci do powietrza zapobiegając wysuszeniu skóry, gardła, nosa i ust. Są one naprawdę pomocne w łagodzeniu objawów spowodowanych przeziębieniem lub grypą. Ze względu na ich oczywiste korzyści, nasza ukochana firma Xiaomi niedawno odsłonić ich najnowszy nawilżacz Xiaomi Smartmi Humidifier 2.Jak zawsze Xiaomi udało się zaprojektować produkt, który nie ma odpowiednika dla ceny i jakości na rynku. Zdecydowanie niezbędna rzecz i bardzo przydatny zakup. Plusy: Nawilża, długotrwały, niezbyt głośny, Bezpieczny, wygodny w spłukiwaniu i napełnianiu wodą, oraz aplikacji. Na minusy, nie znaleźliśmy żadnych tylko strumień jest prawie w górę. W końcu, to must have urządzenia i bardzo polecam dla każdego.

490,90 zł

Kup teraz
TOP 6
ranking-photo
Nawilżacz powietrza z funkcją grzania Wick

Jeśli szukasz nawilżacza z ciepłą mgłą, podoba nam się ten od Vicks. Jest cichy podczas pracy i posiada wygodny uchwyt do zbiornika, który ułatwia transport podczas napełniania i czyszczenia. Dzięki przezroczystemu zbiornikowi można łatwo zobaczyć, kiedy poziom wody jest niski. Jeśli pracujesz przez cały dzień, prawdopodobnie będziesz musiał uzupełnić wodę w połowie dnia, ponieważ zbiornik o pojemności jednego galona wystarcza na około 12 godzin.

Jest automatyczne wyłączanie, więc jeśli się skończy, a Ciebie nie będzie, nie będzie próbował działać. Do pojemnika na lekarstwa urządzenia można dodać środek inhalacyjny, taki jak Vicks VapoSteam, który pomoże złagodzić objawy kaszlu.

299,00 zł

Kup teraz