Ranking oczyszczaczy powietrza

Osuszacze powietrza pozwalają na uzyskanie optymalnej wilgotności środowiska w domu czy biurze oraz oczyszczenie powietrza z zanieczyszczeń gazowych, oraz fizycznych. Przedstawiamy ranking najpopularniejszych modeli.

TOP 1
ranking-photo
Warmtec AP NEO, AP 168W, 350W

Liderem rankingu jest Warmtec AP NEO, AP 168W, 350W. Jest najbardziej wydajnym urządzeniem spośród wymienionych powyżej. Może być wykorzystywany nawet w pomieszczeniach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych. Jest wyposażony w dwa niezależne od siebie filtry HEPA. Te skutecznie oczyszczają powietrze z grzybów, bakterii oraz cząsteczek PM 2,5. Ma siedem etapów uzdatniania powietrza. Za prawidłowe filtrowanie odpowiada filtr wstępny oraz pierwsza warstwa filtru HEPA – H13, filtr z węgla aktywowanego, sito molekularne oraz drugi filtr HEPA i filtr zimno katalityczny.

Warmtec AP NEO, AP 168W, 350W jest też wyposażony w jonizator, który możemy w każdej chwili wyłączyć. Można sterować nim zdalnie, wykorzystując sieć WiFi. W razie stwierdzenia wysokiego poziomu zanieczyszczenia włącza się czujnik monitorujący GE, a samo urządzenie zacznie działać automatycznie. Imponuje też żywotność kasety filtracyjnej. Działa ona do trzydziestu miesięcy. O konieczności wymiany poinformuje nas wskaźnik wymiany filtrów. Wkomponowana jest też blokada rodzicielska, dzięki czemu urządzenie jest całkowicie bezpieczne dla dzieci. Kolorowy wskaźnik jakości powietrza i dotykowy panel sprawiają, że urządzenie wygląda bardzo estetycznie i elegancko.

Specjalna funkcja pozwala też na oczyszczanie powietrza z dymu papierosowego oraz smogu. To optymalny wybór dla każdego, kto chcę oddychać świeżym i czystym powietrzem, zwłaszcza jeśli chodzi o astmatyków i alergików.

2 499,00 zł

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
SHARP HG 40 50 60 EL

SHARP HG 40 50 60 EL nawiązuje do swojego poprzednika Sharp KC-G40EUW. Łączy w sobie jednocześnie funkcje oczyszczacza i nawilżacza. Zajmuje drugie miejsce w naszym rankingu. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych i musimy za niego zapłacić około 2 tysięcy złotych. Wyposażony jest w filtr wstępny, który ma za zadanie eliminować większe zanieczyszczenia. Z kolei węglowy filtr neutralizuje zapachy oraz pochłania gazy. Urządzenie ma też dodatkowy filtr HEPA, którego zadaniem jest oczyszczanie powietrza ze wszelkiego rodzaju alergenów wziewnych oraz pyłów, a także wirusów i bakterii. Ma cztery czujniki, które działają w automatycznym trybie. Jest to czujnik:

  • - pyłu PM2,5 i kurzu,
  • - temperatury,
  • - wilgotności,
  • - światła.

Jest też timer, za pomocą którego możemy dowolnie zaprogramować wyłączenie czy też włączenie urządzenia. Wyjątkowa technologia Plasmacluster Ion wykorzystuje jony dodatnie i ujemne do bezpiecznego i naturalnego zwalczania szkodliwych wirusów, zarazków i zapachów w powietrzu w pomieszczeniu. Jednocześnie zmniejsza się jego elektryczność statyczna. Jego skuteczność została potwierdzona w szeroko zakrojonych badaniach. SHARP HG 40 50 60 EL ma 6 ustawień. Oczyszczacz powietrza będzie cyrkulował powietrze po pomieszczeniu przez 20-stopniowy system żaluzji. Główną korzyścią z tego jest to, że wszelki kurz na podłodze zostanie wpierw podniesiony, a następnie skierowany z powrotem do oczyszczacza powietrza w celu jego przefiltrowania, dzięki czemu pokój będzie czystszy i świeższy. Z kolei jony Plasmacluster są uwalniane do przodu z dużą szybkością i usuwają wszystko, co podrażnia węch i samopoczucie. Ma też czujniki - PM2.5 / czujnik kurzu, czujnik wilgotności, czujnik temperatury, czujnik światła. Regulator czasowy oraz zabezpieczenie przed dziećmi. Obszar zastosowania (bez funkcji wilgotności) wynosi do 28 mkw. Powierzchnia użytkowa (z funkcją wilgotności) do 18 mkw. Poziom hałasu to 19 - 46 dB

1 799,00 zł

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
Airdog X3 X5 X8

Miejsce trzecie zajmuje Airdog X3 X5 X8. Ten oczyszczacz powietrza to nadzieja na pozbycie się odpadów i kosztów jednorazowych wkładów filtrujących, które są najczęściej używane w tradycyjnych osuszaczach. Airdog to produkt firmy Silicon Valley Air Expert, która kiedyś była częścią firmy Xiaomi. To następca poprzedniego Xiaomi Airdog KJ300F-X3, który usprawnia wykorzystanie jego jonizatora zamiast filtra True HEPA. Airdog X5 to ulepszona wersja charakterystycznych funkcji w konkurencyjnych urządzeniach. To dodatkowo naprawdę silny jonizator, który można porównać z jonizatorem przemysłowym.

Jednak Airdog X5 jest całkowicie bezpieczny, dzięki procesowi usuwania ozonu na złożonym filtrze katalizatora. Ten oczyszczacz powietrza jest zgodny ze standardową certyfikacją Kalifornijskiej Rady ds. Zasobów Powietrza (CARB), spełniając limit stężenia ozonu wynoszący 0,05 części na milion. Nie wpływa na komfort osób chorych na astmę. Nie spowoduje też pojawienia się innych problemów z oddychaniem. Dzięki koncepcji systemu przepływu powietrza od dołu do góry, Airdog X5 działa podobnie do wysokiej klasy IQAir HealthPro Plus. Będzie wciągać zanieczyszczone powietrze od dołu, które następnie przepływa przez proces systemu filtracji powietrza, aż do uwolnienia świeżego powietrza na górze Airdog X5. Ma prosty kształt i nieco mniejsze wymiary niż charakterystyczny oczyszczacz powietrza IQAir. Kolejnym plusem jest proste sterowanie, ponieważ używamy tylko jednego przycisku do jego uruchomienia.

1 449,00 zł

Kup teraz
TOP 4
ranking-photo
Oczyszczacz powietrza DYSON Pure Cool Link TP04

Dzięki zastosowaniu filtra HEPA, oczyszczacz powietrza Dyson usuwa do 99,97% zanieczyszczeń, zapachów i toksyn z powietrza, jednocześnie oferując wiele przyjaznych rodzinie dodatków: W przeciwieństwie do innych wentylatorów, nie ma on dostępnych łopatek, więc jest bezpieczniejszy dla małych rączek. Posiada również tryb nocny i wyłącznik czasowy w ramach 10 ustawień prędkości. Aplikacja Dyson dostarcza raporty o jakości powietrza w czasie rzeczywistym, które obejmują również temperaturę i wilgotność.

2 599,99 zł

Kup teraz
TOP 5
ranking-photo
Oczyszczacz powietrza Blueair Blue Pure 221 (PA+C)

Stwierdziliśmy, że ten oczyszczacz powietrza Blueair jest najlepszy do usuwania różnych cząstek, w tym kurzu i dymu, z powietrza. Jego trzyczęściowy system filtracji (po jednym dla tkanin, cząstek i cząstek węgla) twierdzi, że usuwa do 99% typowych zanieczyszczeń powietrza. Jest on zaprojektowany tak, aby pokryć do 540 stóp kwadratowych, co jest idealnym rozmiarem dla pokoju rodzinnego, głównej sypialni lub dużego biura. A co najlepsze? Ledwie zauważysz, że działa, ponieważ jest tak cichy.

899,00 zł

Kup teraz
TOP 6
ranking-photo
Oczyszczacz powietrza Blueair Blue Pure 411

Przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni od 100 do 175 stóp kwadratowych, jest to w zasadzie mniejsza, bardziej przystępna cenowo wersja oczyszczacza od Blueair. Za jedyne 400 PLN jest to świetna cena w porównaniu z większymi, bardziej zaawansowanymi oczyszczaczami powietrza. Oczyszczacz twierdzi, że wychwytuje 99% zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu, podczas gdy filtr usuwa zapachy pozostawione po takich czynnościach, jak gotowanie i palenie. Jest przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni od 100 do 175 stóp kwadratowych, więc świetnie sprawdzi się w akademikach.

407,99 zł

Kup teraz